Co znamená samovznícení?
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Novinky
19.10.2019
LumberJack Holzöl, přírodní olej dovnitř i ven
Lidé s kladným vztahem k přírodě se ve svém životě rádi obklopují věcmi, které mají přírodní původ a na přírodním prostředí nepáchají nevratné škody. ... číst celé
19.07.2019
Dnešní trend – nábytek ze starého dřeva
V gastronomických zařízeních a v obchodě je dnes zařízení interiérů a vybavení nábytkem ve vzhledu starého dřeva velmi v módě, protože tento výrazný p... číst celé
12.07.2019
Montéři kuchyní, vyzbrojte se!
  Vypadl vám při výrobě nábytku suk? Vyštípla se tříska nebo poškodila hrana? Snadná pomoc!   Vyplňte chybějící materiál tmelem CLOU Holzpaste ve ... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Co znamená samovznícení?
25.02.2020

Co znamená samovznícení?

Seriál práce se dřevem:

1. Jak správně máčet a brousit dřevo před mořením?

2. Jak správně namořit dřevo?

3. Jak správně naolejovat dřevo?

4. Jak správně nalakovat dřevo?

5. Co znamená samovznícení?

 

Co znamená samovznícení?
Na obalech oleje
na dřevo Holzöl, tvrdého oleje Hartöl, oleje z pracovní desky Arbeitsplattenöl nebo oleje s tvrdým voskem Hartwachsölnajdete v návodu k použitíbezpečnostní pokyn

 

Pozor! Olejem nasycené hadry mohou mít sklonke samovznícení.Proto je ihned po použití vyperte nebo uzavřetedo vzduchotěsné nádoby a zlikvidujte.

 

Co tyto věty znamenají?
V podstatě všechny oleje
zasychají a tuhnou absorpcí atmosférického kyslíku. V průběhu této chemické reakce sevytváří teplo. Toto teplo se za normálních podmínek zasychání olejovaných ploch uvolňuje do okolního prostředí a nepředstavuje žádné nebezpečí.

U hadrů, plstěných polštářků nebo houbiček používaných pro zpracování olejů při nanášení na dřevo je tato oxidační reakce mnohem intenzivnější díky většímu povrchu olejem nasyceného materiálu v jednotce prostoru. Houba nebo zmačkaný hadr může vydávat teplo do okolního prostředíjen v malém množství ve srovnání s rovinnou naolejovanou plochu dřeva a proto se silně zahřívá.

Pokud toto teplo není rozptýleno tak se hromadí a z hořlavých materiálů se bude postupně vyvíjet kouř a po doutnání se zmuchlaný hadrsám od sebe zapálí. Vznícení může nastat po několika hodinách anebo v závislosti na okolních podmínkách třeba až po několika dnech.

Jaký je správnýpostup?
Do kbelíku s vodou ponořte hadry, houby, rouna,PAD kotouče a podobné materiály nasycené olejem a úplně je namočte. Potom nechejte zaschnout venku a zlikvidujte je spolu s domovním odpadem. Alternativně mohou být tyto pracovní tkaniny a houby dočasně skladovány ve vzduchotěsné nádobě, aby ale i ony mohly být později namočeny do vody a zlikvidovány.

V průběhu práce by se použité tkaniny měly odkládat vždy rozprostřené. Pokud by přes toto opatřenídošlo k doutnání a nebo ke vznícení, uhaste nebezpečnou houbu nebo hadr vodou.

Také syntetické laky jako jednosložkový lak na bázi uretanalkyduCLOU Holz-Siegel, lak na OSB deskyCLOU OSB-Lack nebo lodní lakCLOU Boots & Yachtlackprocházejí procesem zasychání, při kterém reagují sevzdušným kyslíkem a uvolňují teplo. Také zde platí popsaná bezpečnostní opatření.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Tápete? Zavolejte.

377 441 961 pevná linka

776 052 085 mobil

CLOU Bohemia s.r.o.

IČ: 25209051
Radyňská 16, 326 00, Plzeň
info@clou.cz

2019 CLOU Bohemia s.r.o.
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.