O nás
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. O CLOU
O CLOU



Již více než 25 let působíme na českém trhu v oblasti prodeje prostředků k povrchové úpravě a ochraně dřeva, které bude umístěné ve vnitřním nebo ve vnějším prostředí.

Jsme dovozci výrobků značky CLOU® přímo od výrobce, který sídlí v městské aglomeraci Frankfurtu nad Mohanem a vývoji a výrobě produktů k povrchové úpravě dřeva se věnuje od roku 1917, tedy už celé století. Nebojte se nás na cokoliv zeptat a my Vám rádi poradíme anebo nás navštivte v naší prodejně v Plzni na Slovanech, kterou najdete pouhých pět minut chůze nad plzeňským hlavním vlakovým nádražím.


Pokud jste truhlář, či pracujete se dřevem jen tak pro svoje potěšení, jistě oceníte kvalitu produktů a výrazné usnadnění a urychlení Vaší práce, které Vám kvalitní materiály od nás dopřejí a zároveň Vám pomohou Vaše dřevěné objekty zkrášlit a ochránit na dlouhá léta.

Nabízíme Vám širokou škálu skvělých mořidel, laky různých druhů, lazury, oleje a vosky na dřevo, šelak a výrobky ze šelaku, praktické prostředky k opravám, ke tmelení a k retušování nedostatků dřevěných povrchů.

U nás najdete také výrobky z čistě přírodních surovin, hledejte je v produktové řadě Lumber Jack, ve skupině šelakových výrobků anebo třeba mezi oleji vyrobenými pod dceřinnou značkou ASUSO. Umíme Vám nabídnout výrobky s antibakteriálním a antimykotickým působením avšak naprosto bez jedovatých biocidních činidel anebo výrobky, které jistě nebudou dráždit alergiky k nepříjemným alergickým reakcím.


Alfred Clouth Lackfabrik GmbH & Co. KG v Offenbachu nad Mohanem

Alfred Clouth Lackfabrik GmbH & Co. KG v Offenbachu nad Mohanem

 

Továrnu na laky CLOU® založil ve Frankfurtu nad Mohanem dědeček nynějšího ředitele Alfred Clouth právě před sto lety v roce 1917 tehdy jako malou dílnu a začal v ní spolu s dvěma přáteli vyrábět vodová mořidla a šelakové politury na dřevo pro svoje zákazníky v Hesensku. Po první světové válce zbylo po zbrojní výrobě hodně nepotřebné střelné bavlny a právě nitrát celulózy se stal základní surovinou pro výrobu tehdy přelomových prvních nitrocelulózových laků. V roce 1939 přesunul Alfred Clouth výrobu o několik kilometrů dále do většího podniku v Offenbachu nad Mohanem, továrnu mu ale za války v roce 1943 rozbořilo spojenecké bombardování strategických cílů ve Frankfurtu a jeho okolí.

Po válce vystavěl na troskách původní továrny už s pomocí svých tří synů Hermanna, Otta, a Waltera novou továrnu, kterou synové společně převzali po otcově smrti v roce 1951. Od počátku sedmdesátých let už se vyráběla také malá kutilská balení výrobků. V osmdesátých letech začal vývoj a výroba vodou ředitelných nátěrových hmot a v roce 1984 byl na světě první vodou ředitelný lak na natírání obkladových palubek CLOUstral.

V polovině osmdesátých let se začíná stavět moderní výrobní areál CLOU® v průmyslové zóně čtvrti Bieber v Offenbachu. V roce 1989 jsou hotové haly s výrobními technologiemi a sklady, chybí ještě postavit administrativní budovu. V té době došlo ve staré továrně k nehodě, kdy vypukl výbojem elektrostatické elektřiny požár, který celou starou továrnu zničil. Výroba od té chvíle pokračuje v novém areálu ve čtvrti Bieber. Firma průběžně zdokonaluje opatření k ochraně životního prostředí a v roce 1997 získala první certifikaci podle ekologického auditu EMAS.


V současnosti továrna produkuje asi 10.000 tun výrobků ročně a pracuje zde asi 220 zaměstnanců pod vedením vnuka zakladatele firmy, který se jmenuje po svém dědečkovi také Alfred Clouth. Sortiment 700 různých výrobků k povrchové úpravě dřeva z produkce továrny Alfred Clouth Lackfabrik GmbH & Co., K.G. svým zákazníkům nabízí nejen moderní klasické rozpouštědlové nátěrové hmoty, ale i celý program ekologických vodou ředitelných prostředků k povrchové úpravě dřeva. Zákazník může vybírat například z různých druhů mořidel na dřevo: vodových, rozpouštědlových, barvivových, pigmentových i reakčních, k dispozici jsou jednosložkové i dvousložkové bezbarvé laky na podlahy a schody, na všechen dřevěný nábytek nebo i na hračky, barevné laky, dále třeba lazury na okna, dveře, ploty a pergoly.


Kromě těchto moderních nátěrových hmot podléhajících nepřetržitě a stále novému výzkumu a vývoji, který přináší pořád lepší a lepší užitné vlastnosti výsledných povrchových úprav dřevěných ploch a nižší a nižší zátěž pro životní prostředí, nabízí sortiment CLOU® v dnešní době mezi lidmi velice oblíbené výrobky na bázi přírodních surovin známé už po dávná staletí: oleje, vosky a jejich kombinace a výrobky ze šelaku. S pomocí těchto produktů bez škodlivin upravíte povrch jakékoliv dřevěné plochy v domě, jako jsou podlahy, kuchyňské pracovní desky, schody, jakýkoliv nábytek včetně dětského, dveře, trámy, regály anebo venku například zahradní nábytek nebo dřevěné terasy. Lidé mají tyto přírodní produkty velmi rádi pro jejich hezký vzhled, relativně vysokou odolnost i příjemný a hebký povrch, kdy lidskou dlaň od teplého dřeva už nedělí třebaže tenká, ale nepříjemně studená a průmyslově umělá vrstva polyuretanu. To platí bezpochyby též pro šelakové výrobky, se kterými se značka CLOU® těší velké oblibě u restaurátorů a výrobců replik starožitného nábytku.


Dobrý ohlas u zákazníků mají také tmely a retušovací prostředky, protože dřevo je přírodní materiál a sem tam potřebuje spolehlivě vytmelit, a navíc k drobným nechtěným poškozením hotového povrchu dochází občas v průběhu výroby nebo montáže hotových zařízení. Snadná oprava defektů a poškození povrchu vyřeší leckdy i velkou potíž.


Firemní kronika

1917

Alfred Clouth zakládá svoji firmu ve Frankfurtu nad Mohanem. Se dvěma dalšími spolupracovníky vyrábí vodová mořidla na dřevo, šelakové politury a jiné výrobky ze šelaku a další speciality.

1923 - 1939

Firma přesídlila z centra města Frankfurtu nad Mohanem o několik kilometrů do Offenbachu nad Mohanem. Začíná vyrábět laky z přírodních pryskyřic a politury ve velkém rozsahu, především na šelakové a kopálové bázi. Počet pracovníků ve firmě vzrostl na padesát. Výrobky se prodávají už v celém Německu.

1943

Při spojeneckém bombardování strategických cílů ve Frankfurtu a jeho okolí je celý podnik úplně zničen.

1945 – 1948

Za pomoci svých třech synů buduje Alfred Clouth znovu výrobní podnik. Vznikají kancelářské a výrobní budovy.

1950

Na trh přichází šelakový matýrung pro nanášení tampónem Ballenmattierung CLOU 500.

1951

Zakladatel firmy zemřel. Vedení firmy přebírají jeho synové Walter Clouth, Otto Clouth a Hermann Clouth. Walter je výtečný chemik a vede vývoj nových produktů, Otto je skvělým obchodním vedoucím firmy a Hermann, ten buduje nová prodejní místa, v pozdější době se stane hlavní postavou důležité berlínské pobočky firmy.

1951 – 1978

Výrobní podnik se nepřetržitě zdokonaluje, prodejní program výrobků se rozšiřuje, objevují se nové výrobky k povrchové úpravě dřeva: nitrolaky, kyselinotvrdnoucí laky, laky v systému DD a polyesterové laky, tmely na dřevo Holzpaste, mořidla vodová i rozpouštědlová, pigmentované krycí laky a lazury. Počet pracovníků se zvýšil k 280.

1974

Začíná balení výrobků do obalů pro kutily. Na trh se dostávají známé výrobky CLOU balené do obalů s malými objemy a určené pro kutilské použití.

1983

Začíná výstavba nové továrny v průmyslové zóně Bieber/Waldhof na okraji města Offenbach nad Mohanem.

1984

Na trh přichází první vodou ředitelný lak určený k natírání dřevěných obkladových palubek CLOUstral.

1989

Sklad a plnírnu starého podniku zničil požár vzniklý následkem výboje statické elektřiny při přelévání vysoce hořlavého laku.

1990

Těžiště výzkumu a vývoje produkce se přenáší na vodou ředitelné systémy. Společnost si uvědomuje úroveň zatížení životního prostředí emisemi rozpouštědel.

1991

Stěhování výroby do nového výrobního podniku v Bieber/Waldhof v průmyslové zóně města Offenbach nad Mohanem je úplně dokončeno. Místo starého výrobního podniku produkce nadobro opustila.

1992

Na trh přichází univerzální vodou ředitelný lak Universal-Schichtlack W 9200 a dále se rozvíjí skupina revolučních vodou ředitelných výrobků AQUA CLOU. Všechny důležité druhy rozpouštědlových produktů k povrchové úpravě dřeva postupně získávají svojí vodou ředitelnou alternativu. Kromě vodou ředitelných bezbarvých i barevných laků přicházejí na svět také vodou ředitelné lazury, vodou ředitelné lakové lazury a vodou ředitelné vosky.

1992

Z Plzně jsme začali prodávat výrobky CLOU do celé České republiky. Čeští truhláři rádi vítají na českém trhu spolehlivé produkty CLOU, se kterými mají výtečné zkušenosti ze svých zahraničních pracovních cest a to zejména u firem v německy mluvících zemích.

1997

Továrna získala první certifikát podle ekologického auditu EMAS. Výrobce má prvořadý zájem, aby jeho produkce měla co nejméně škodlivý vliv na naše životní prostředí. Počet pracovníků továrny dosáhl počtu 330.

1998

Firma CLOU Bohemia s.r.o. se přestěhovala na svojí nynější adresu v Plzni, Radyňské ulici č.16.

2003

Na trhu je produktová řada Lumber Jack vyráběná výhradně z přírodních surovin. Novou popularitu zejména u kutilů získává historicky už po několik tisíciletí známý šelak a produkty k povrchové úpravě dřeva z něj vyrobené a také výrobky vyrobené z přírodních olejů, pryskyřic a vosků, zejména ze lněného oleje, kalafuny a přírodního včelího a karnaubského vosku.

2010

Do rodiny CLOU přibyla z bavorského města Freilassing, které leží u rakouských hranic nedaleko Salzburku, dceřinná značka ASUSO a zejména její dokonalý systém výrobků z přírodních surovin pro olejování dřevěných podlah, ale i jiných objektů nejen uvnitř, nýbrž i vně staveb.

Tápete? Zavolejte.

377 441 961 pevná linka

776 052 085 mobil

CLOU Bohemia s.r.o.

IČ: 25209051
Radyňská 16, 326 00, Plzeň
info@clou.cz

2019 CLOU Bohemia s.r.o.
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.