Pro restaurátory nejen dřevěného nábytku
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
Novinky
01.08.2022
Vynikající lak za skvělou cenu!
Máme pro Vás v akci výborný odolný vodou ředitelný lak za velmi nízkou cenu, akce potrvá pouze do vyprodání zásoby. Universal Schichtlack 9200, unive... číst celé
13.04.2023
Zahradní nábytek chce po zimě zpět svůj svěží vzhled
Váš zahradní nábytek má možná šedý vzhled vlivem působení vody z povětrnostních srážek a nemá už tak příjemně hladký povrch jako dřív. Připravte ho ... číst celé
15.03.2023
Zrenovujte si párty set
S teplým počasím přicházejí nové příležitosti k posezení u dobrého jídla a pití pod slunečníkem nebo pod širým nebem. Během jediného víkendu zrenovu... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
10.04.2023
Pozor! Vynikající lak za skvělou cenu!
Pozor! Skvělá nabídka! Odolný lak na nábytek i na podlahy za 20 korun (v jedné vrstvě bez DPH) na metr čtvereční, to je Universal Schichtlack 920... číst celé
03.04.2023
Renovace zahradního nábytku z tvrdého dřeva
Čistič Teak-Reiniger a olej Teaköl se používají k čištění a ošetřování surových (nový nábytek) i olejovaných tvrdých dřev. Čistič i olej jsou spolu op... číst celé
03.04.2023
Renovace pivního párty setu
Přicházejí teplé jarní dny a s nimi chuť posadit se k dobrému pivu nebo k jídlu a pití venku. Můžeme však naše hosty posadit na tak opotřebované lavic... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Pro restaurátory nejen dřevěného nábytku
26.03.2019
Komentáře (0)

Pro restaurátory nejen dřevěného nábytku

K trvale pevnému vyspravení mezer, prohlubní, vrypů, prasklin a trhlin se používá Holzpaste, vodou ředitelný tmel na dřevo dodávaný v 13 odstínech dřeva a černé a bílé barvě. Je to pasta k přímému použití, vytmelené místo se nepropadá, nepraská, lze dobře brousit a obrábět.

K tomu, abyste sivyrobili tmel přesně v odstínu právě zpracovávaného dřeva slouží Mischlack für Holzpaste – hustý nitrolak určený k míchání s dřevěným prachem a pilinami pro vyrobení tmelu ve specifickém odstínu.

Wachskitt se nazývají voskové retušovací tyčinky používané k rychlému a snadnému vytmelení malých vad, škrábanců, prasklin, dírek po hřebíčku nebo poškození vzniklých například při přepravě nebo montáži nábytku a jsou dodávané v mnohých odstínech nastavených podle tónů mořidel CLOU kf-Beize, CLOU Rustikalbeize a CLOU Colorbeize nebo podle přírodních odstínů dřevin. Zpracovávat se mohou jednak zastudena, protože ke změknutí vosku stačí teplota lidských prstů, jednak po roztavení. Vytmelené místo odolává dennímu světlu a neodpuzuje případné následné lakování a ani nezpomaluje zasychání laku.

Retušovací tužky jsou plněné transparentně barevným lakem v 11 odstínech dřeva a černé a bílé barvě. Používají se ke snadnému a rychlému transparentnímu retušování lakovaných ploch v interiéru.

Šelak šupinkový nabízíme v různých druzích: šelak bílý bez vosku, citron světlý bez vosku, citron tmavý bez vosku, rubín bez vosku, indický citron tmavý bez vosku, indický pomeranč s voskem, indický citron s voskem. Je určený k rozpouštění v čistém (96%) lihu.

Bimsmehl se jmenuje jemně mletá pemza. Jedná se o jemný prášek čistého přírodního sopečného skla používaného k broušení dřeva při restaurátorských pracích. Pemza je velmi vysoce porézní vyvřelá hornina, jejíž velmi zvláštní porézní struktura vznikla vlivem prudké změny teploty a tlaku v okamžiku vyvržení horniny z jícnu sopky do vzduchu nebo do vody.

Pro snazší kluz tampónu při leštění šelakových leštěných ploch (také např. při leštění laku CLOU AC 63) se používá Polieröl, leštící olej bez obsahu kyselin. Na leštící tampón se přidá několik kapek leštícího oleje.

Schellack-Mattierung SPEZIALMARKE blondje čistý, velmi jemný šelakový matýrung s obsahem vosku na bázi přírodních pojiv určený k nanášení tampónem.

tampónovému leštění šelakových povrchů se používají politury na bázi přírodních pojiv Schellack-Politur hellblond (světlá šelaková politura) a Schellack-Politur farblos (šelaková politura bezbarvá, která se vyrábí z běleného šelaku).

Šelakový lak v přírodním odstínu, vytvořený kombinací šelaku s přírodními pryskyřicemi, Schellack Streich- und Spritzlack naturfarbig je dokonce možné nanášet štětcem anebo stříkací pistolí.

Šelakové ředidlo vyrobené z denaturovaného kvasného lihu Spezialverdünnung MP se používá k výrobě roztoků ze šupinkového šelaku a k ředění šelakových produktů. Nelze jej použít jako nápoj.

Entharzer je odstraňovač smoly. Smola v povrchu způsobuje nerovnoměrné přijetí mořidla nebo lazury a vznik skvrn. Odstraňovač se nanese sytě na povrch dřeva, nechá se působit, naváže na sebe smolu, společně se smolou se odstraní mosazným nebo měděným kartáčem nebo špachtlí.

Abbeizer se nazýváodstraňovač starých nátěrů z povrchu dřeva, betonu, kamene a kovu. Může se použít také ke změkčení zatvrdlých štětců. Neobsahuje chlórové uhlovodíky. Nanáší se štětcem nebo špachtlí rovnoměrně sytě, nechá se působit 1-2 hodiny, narušený nátěr se odstraní špachtlí, z profilů mosazným kartáčem. Je vysoce účinný, nedráždí, nezapáchá. Odstraňuje také dvousložkové laky a disperzní nátěry.

Waschlösung Aomývací roztok, který vyčistí pracovní náčiní a stříkací pistole od zbytků všech laků po vypláchnutí ředidlem. Přidáním asi 8% do vodových mořidel vznikne stříkací rozpouštědlové mořidlo.

Pigmentová pasta bílá Kalkpaste weiß se používá k probarvení hlubokých pórů např. u dubu nebo jasanu, pro efekt tzv. vápenného dubu. Do pórů se vtírá na přebroušený základní lak před vrchním lakováním. Bílá pigmentová pasta Kalkpaste weißje bílá vápenná pasta na vodní bázi.

Dobarvovací tinktury jsou tinktury míchané do bezbarvých laků na bázi organických rozpouštědel v koncentraci asi 5% k získání transparentně barevného laku ke stříkání, 19 odstínů, nejsou vhodné pro vodou ředitelné laky. Weißkonzentrat 9405je bílá tinktura k obarvení rozpouštědlových laků.

Strichpaste weiß je bílá natírací pasta pro barevný efekt stop po štětci, lze ji dobarvit rustikálním mořidlem CLOU Rustikalbeize.

Patinierfarbenjsou světlostálé rychleschnoucípatinovací barvy s velmi jemným pigmentem, odolné vodě, nabízí se 10 odstínů.

Antisilikon 18071slouží jako přídavek do laku k lepšímu přilnutí laku na plochách se stopami silikonu.

Haftvermittler 18715 slouží jako přídavek do laku pro zlepšení přilnavosti laku CLOUCRYL na problematických plochách (např. na plastových plochách, na laminu apod.).

Verzögerer funguje jako zpožďovač schnutí pro nitrolaky, je to regulátor rychlosti schnutí při vysoké vlhkosti vzduchu.

Grauentferner slouží k odstranění skvrn a šedých závojů od vody, vlhkosti, nápojových alkoholů apod. z povrchů lakovaných nitrolaky. Až do úplného zaschnutí prostředku nelze zasahovat do opravované plochy, po krátké době působení šedé skvrny zmizí.

L17 AQUA-Combi-CLOUvodou ředitelná laková lazura k renovaci starých lakových nátěrů (mořidlo a lak současně), 18 odstínů.

Zaponlack je lesklý lak na bázi nitrocelulózy k ochraně kovových předmětů nebo částí nábytku ve vnitřním prostředí před zajitím, oxidací a barevnou změnou vzhledu.

Fernol je opravná a udržovací nábytková politura (lidově leštěnka) světlá a tmavá - na světlý nebo tmavý lakovaný nábytek, vyplňuje poškrábání laku, odstraňuje skvrny od vody a nápojových alkoholů, na tmavém povrchu sbližuje nerovnoměrnost odstínu vzniklou např. vlivem přímého slunečního záření. Fernol není vhodný pro světlý dub s otevřenými póry.

Teaköl, teakový olej, slouží k udržení krásy předmětů z exotických mastných dřev (např. teak).

Leder-Balsam  je balzám na kůži k ošetřování kůže a kožených částí nábytku.

Möbelwachs  je ošetřovací vosk s přírodním včelím a karnaubským voskem zejména na olejovaný a voskovaný nábytek, neobsahuje organická rozpouštědla.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Tápete? Zavolejte.

377 441 961 pevná linka

776 052 085 mobil

CLOU Bohemia s.r.o.
IČ: 25209051 

DIČ: CZ25209051

Radyňská 16, 326 00 Plzeň
clou@clou.cz

Logo
2021 CLOU Bohemia s.r.o.