Pro restaurátory nejen dřevěného nábytku
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Pro restaurátory nejen dřevěného nábytku
26.03.2019
Komentáře (0)

Pro restaurátory nejen dřevěného nábytku

K vyspravení mezer, prohlubní, vrypů, prasklin a trhlin se používá Holzpaste,vodou ředitelný tmel na dřevo dodávaný v 15 odstínech dřeva a černé a bílé barvě. Je to pasta k přímému použití, vytmelené místo se nepropadá, nepraská, lze dobře brousit a obrábět. K dispozici je také verze tmelu Holzpaste v rozpouštědlovém (nitro) provedení ve 11 odstínech.

K tomu, abyste si vyrobili tmel přesně v odstínu právě zpracovávaného dřeva slouží Mischlack für Holzpaste – hustý nitrolak určený k míchání s dřevěným prachem a pilinami pro vyrobení tmelu ve specifickém odstínu.

Wachskittse nazývají voskové retušovací tyčinky používané k rychlému a snadnému vytmelení malých vad, škrábanců, prasklin, dírek po hřebíčku nebo poškození vzniklých například při přepravě nebo montáži nábytku a jsou dodávané v 80 odstínech nastavených podle tónů mořidel CLOU kf-Beize, CLOU Rustikalbeize a CLOU Colorbeize nebo podle přírodních odstínů dřevin. Zpracovávat se mohou jednak zastudena, protože ke změknutí vosku stačí teplota lidských prstů, jednak po roztavení. Vytmelené místo odolává dennímu světlu a neodpuzuje případné následné lakování.

Retušovací tužky jsou plněné transparentně barevným lakem v 11 odstínech dřeva a černé a bílé barvě. Používají se k transparentnímu retušování lakovaných ploch v interiéru.

Šelak šupinkový nabízíme v různých druzích: šelak bílý bez vosku, citron světlý bez vosku, citron tmavý bez vosku, rubín bez vosku, indický citron tmavý bez vosku, indický pomeranč s voskem, indický citron s voskem. Je určený k rozpouštění v čistém (96%) lihu.

Bimsmehl se jmenuje jemně mletá pemza. Jedná se o jemný prášek čistého přírodního skla používaného k broušení dřeva při restaurátorských pracích.

Pro snazší kluz tampónu při leštění šelakových leštěných ploch (také např. při leštění laku CLOU AC 63) se používá Polieröl, leštící olej bez obsahu kyselin. Na leštící tampón se přidá několik kapek leštícího oleje.

Schellack-Mattierung SPEZIALMARKE blondje čistý, velmi jemný šelakový matýrung s obsahem vosku na bázi přírodních pojiv určený k nanášení tampónem.

K tampónovému leštění šelakových povrchů se používají politury na bázi přírodních pojiv Schellack-Politur hellblond (světlá šelaková politura) a Schellack-Politur farblos (šelaková politura bezbarvá, která se vyrábí z běleného šelaku).

Šelakový lak v přírodním odstínu, vytvořený kombinací šelaku s přírodními pryskyřicemi, Schellack Streich- und Spritzlack naturfarbig je dokonce možné nanášet štětcem anebo stříkací pistolí.

Šelakové ředidlo vyrobené z denaturovaného kvasného lihu Spezialverdünnung MP se používá k výrobě roztoků ze šupinkového šelaku a k ředění šelakových produktů. Nelze jej použít jako nápoj.

Entharzer je odstraňovač smoly. Smola v povrchu způsobuje nerovnoměrné přijetí mořidla nebo lazury a vznik skvrn. Odstraňovač se nanese sytě na povrch dřeva, nechá se působit, naváže na sebe smolu, společně se smolou se odstraní mosazným nebo měděným kartáčem nebo špachtlí.

Bleichmittel2472 je bělidlo na bělení dřeva na bázi peroxidu vodíku. Lze použít také k odstranění vodových mořidel z povrchu dřeva. Pozor žíravina! Používat ochranné brýle a gumové rukavice! Bezprostředně před použitím se smíchá mimo skladovací nádobu s 5–8% koncentrované čpavkové vody (25% Salmiakgeist) a nekovovým nylonovým nebo perlonovým štětcem se sytě nanese 1-2x na bělenou plochu. Po několikahodinovém působení se opláchne vlažnou vodou. Při lakování polyuretanovými DD-laky hrozí nebezpečí zbarvení bělené plochy oranžovými skvrnami.

Abbeizer se nazývá odstraňovač starých nátěrů z povrchu dřeva, betonu, kamene a kovu. Může se použít také ke změkčení zatvrdlých štětců. Neobsahuje chlórové uhlovodíky. Nanáší se štětcem nebo špachtlí rovnoměrně sytě, nechá se působit 1-2 hodiny, narušený nátěr se odstraní špachtlí, z profilů mosazným kartáčem. Je vysoce účinný, nedráždí, nezapáchá. Odstraňuje také dvousložkové laky a disperzní nátěry.

Waschlösung A– omývací roztok, který vyčistí pracovní náčiní a stříkací pistole od zbytků všech laků po vypláchnutí ředidlem. Přidáním asi 8% do vodových mořidel vznikne stříkací rozpouštědlové mořidlo.

WL-Reinigerslouží k očištění pracovního nářadí po práci s vodou ředitelnými produkty.

Pigmentová pasta bílá Pigmentpaste weiß se používá k probarvení hlubokých pórů např. u dubu nebo jasanu, pro efekt tzv. vápenného dubu. Do pórů se vtírá na přebroušený základní lak před vrchním lakováním, používá se pro rozpouštědlové laky. Ekvivalentem pro vodou ředitelné laky je Kalkpaste weiß, cožje bílá vápenná pasta na vodní bázi.

Dobarvovací tinktury jsou tinktury míchané do bezbarvých laků v koncentraci asi 5% k získání transparentně barevného laku ke stříkání, 19 odstínů, jsou nevhodné pro vodou ředitelné laky. Weißkonzentrat 9405 je bílá tinktura k obarvení rozpouštědlových laků.

Strichpaste weiß je bílá natírací pasta pro barevný efekt stop po štětci, lze ji dobarvit rustikálním mořidlem CLOU Rustikalbeize.

Patinierfarben jsou světlostálé rychleschnoucí patinovací barvy s velmi jemným pigmentem, odolné vodě, nabízí se 10 odstínů.

Antikpatina weiß je bílá světlostálá, rychle schnoucí a dobře brousitelná patina.

Wischpatina je vytírací patina v hnědém nebo černém odstínu.

Antisilikon 18071 slouží jako přídavek do laku k lepšímu přilnutí laku na plochách se stopami silikonu.

Haftvermittler 18715 slouží jako přídavek do laku pro zlepšení přilnavosti laku CLOUCRYL na problematických plochách (např. na plastových plochách).

Verzögerer funguje jako zpožďovač schnutí pro nitrolaky a DD-laky, je to regulátor rychlosti schnutí při vysoké vlhkosti vzduchu.

Grauentferner slouží k odstranění skvrn a šedých závojů od vody, vlhkosti, nápojových alkoholů apod. z povrchů lakovaných nitrolaky. Až do úplného zaschnutí prostředku nelze zasahovat do opravované plochy, po krátké době působení šedé skvrny zmizí.

L17 AQUA-Combi-CLOUvodou ředitelná laková lazura k renovaci starých lakových nátěrů (mořidlo a lak současně), 18 odstínů.

Zaponlack je lesklý lak na bázi nitrocelulózy k ochraně kovových předmětů nebo částí nábytku ve vnitřním prostředí před zajitím, oxidací a barevnou změnou vzhledu.

Fernol je opravná a udržovací leštěnka světlá a tmavá - na světlý nebo tmavý lakovaný nábytek, vyplňuje poškrábání laku, odstraňuje skvrny od vody a nápojových alkoholů, na tmavém povrchu sbližuje nerovnoměrnost odstínu vzniklou např. vlivem přímého slunečního záření. Nevhodné pro světlý dub s otevřenými póry.

Teaköl, teakový olej slouží k udržení krásy předmětů z exotických mastných dřev (např. teak).

Leder-Balsam je balzám na kůži k ošetřování kožených částí nábytku.

Intensivpflege čistí aktivně, důkladně a bez pruhů lakovaný, leštěný, lazurovaný nebo olejovaný nábytek, dodává se s ovocnou nebo jarní vůní.

Pflegelotion sensitiv se dobře snáší s pokožkou rukou, vyhovuje alergikům, protože je vyrobena bez zatěžujících příměsí a bez organických rozpouštědel.

Möbelwachs je ošetřovací vosk s přírodním včelím a karnaubským voskem zejména na olejovaný a voskovaný nábytek, neobsahuje organická rozpouštědla.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Tápete? Zavolejte.

377 441 961 pevná linka

776 052 085 mobil

CLOU Bohemia s.r.o.

IČ: 25209051
Radyňská 16, 326 00, Plzeň
info@clou.cz

2019 CLOU Bohemia s.r.o.
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.