Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

NOVINKY

arr3Před Vánoci bude byt jako klíckaPřed Vánoci bude byt jako klícka   Nábytek i podlahy budete mít byt rychle a snadno uklizené díky... arr3Zrenovujte si párty setS teplým počasím přicházejí nové příležitosti k posezení u dobrého jídla a pití pod slunečníkem nebo...

ZBOŽÍ V AKCI

KONTAKTY

CLOU Bohemia s.r.o.
Radyňská 16
326 00, Plzeň-Slovany
tel: +420 377 441 961
fax: +420 377 441 961
clou(a)clou.cz

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

ANKETA


Renovace párty setu

Přicházejí teplé jarní dny a s nimi chuť posadit se k dobrému pivu nebo k jídlu a pití venku. Můžeme však naše hosty posadit na tak opotřebované lavice a k tak poškozeným stolům, jak jsme je na podzim uklidili? Obnova hezkého povrchu je snadná, za dva dny bude hotová.

 

Zbytky starého nátěru, které nedrží a odlupují se, odbruste na holé dřevo, nejdříve hrubším brusivem a naposledy brusivem zrnitosti 150-180. Nátěry, které jsou ještě celistvé a funkční, přebruste brusivem zrnitosti 240. Dřevěné plochy určené k opravě musejí být zbavené brusného prachu, oleje, tuku a jiných nečistot.

K těmto opravám lavic a stolů se skvěle hodí jednosložkový lak na bázi uretanalkydu CLOU EL Holz-Siegel, protože se snadno natírá, dobře plní povrch, vyznačuje se vysokou odolností proti opotřebení, je odolný vodě, olejům, tukům, alkoholickým nápojům, různým rozpouštědlům, inkoustu, ředěným kyselinám i louhům. Je testovaný na odolnost chemikáliím (DIN 68861-1B), požární odolnost (DIN 4102, tř.B2) a odolnost slinám a potu (DIN 53160). Lak se dodává v provedení lesklém, hedvábně matném nebo matném.

Lak dobře promíchejte, do první vrstvy přidejte ředidlo

EL Holz-Siegel zasychá oxidačním způsobem, tzn. přijímáním vzdušného kyslíku. Proto se doporučuje nanášet lak jen v normálně tenké vrstvě, aby bylo zajištěno jeho rychlé proschnutí. Lak v balení před každým odebráním dobře promíchejte! Na předem správně připravenou, přebroušenou a prachu zbavenou plochu nejdříve základujte lakem naředěným 10-20 % ředidla. Lak můžete nanášet buď natíráním měkkým plochým štětcem nebo válečkem pro rozpouštědlové laky - Pozor! Nenanášet sytě! - anebo stříkáním nádobkovou pistolí s kompresorovým zařízením, tryskou o průměru 1,8mm při tlaku vzduchu 3,0bar, po přidání asi 15% ředidla EV Verdünnung nebo CLOURETHAN-Verdünnung. Pozor! Regulujte pistoli na nižší výtok laku z pistole!

Nejprve natřete hrany, poté vrchní desku

Po dobrém zaschnutí (nejlépe přes noc) se základovaná plocha nejdříve přebrousí brusivem zrnitosti 240, odstraní se brusný prach a pak se lakuje neředěným lakem EL Holz-Siegel. Lak zasychá relativně pomalu, na prach asi po 1 hodině, po 3-4 hodinách je možné lavici uchopit, po 6-10 hodinách lze lakovanou plochu přebrousit a pokračovat v lakování. Pomalé zasychání však prospívá výsledným vlastnostem lakovaného povrchu, lak se výtečně vypne.1 litr laku vystačí na nalakování přibližně 12 m 2 (podle druhu dřeva).

Mezi jednotlivými vrstvami dřevo přebrušte

Předměty použité při lakování ihned po použití očistěte ředidlem EV Verdünnung nebo CLOURETHAN-Verdünnung. Lak EL Holz-Siegel skladujte v chladu. Zbytek laku z načatého balení uzavřete pro další skladování v menší čisté nádobě tak, aby nad hladinou laku zbyla jen tenká vrstva vzduchu. Obal pečlivě zavírejte. Asi tak po 10-14 dnech budou lakované plochy úplně vytvrzené pro plné zatížení a připravené výborně posloužit společnosti okolo stolů.

Hotovo


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ