Renovace starých nátěrů
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
Novinky
11.12.2020
Vítáme Vás
Jsme rádi, že jste navštívili naše stránky. Pokud byste na nich něčemu nerozuměli, nebo se chtěli na něco zeptat, můžete nás kontaktovat na e-mailové ... číst celé
17.08.2021
Natřete terasu a nábytek po sezóně
Léto končí, je nejvyšší čas naplánovat si po horkých letních dnech přeolejování terasy a zahradního nábytku, protože hodně slunečního svitu a velký pr... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
08.06.2021
Jak natřít pergolu, plot i garážová vrata?
Úkol zněl jasně: Natřít pergolu, plot i garážová vrata! Všechno dřevěné, samozřejmě. Máme náklonnost k přirozené kráse dřeva. Jak tedy ten nátěr udělá... číst celé
04.06.2021
Renovace zahradního nábytku z tvrdého dřeva
Sada k ošetřování teakového nábytku je kompletní balení k čištění a ošetřování surových i olejovaných tvrdých dřev. Čistič i olej jsou spolu optimálně... číst celé
26.07.2020
Ošetřování oken lazurou na dřevo L12 AQUA CLOUsil
Jedním způsobem, jak ošetřovat dřevěná okna je vodou ředitelná lazura na dřevo L12 AQUA CLOUsil, k přírodě šetrnější verzi oceněné certifikátem Modréh... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Renovace starých nátěrů
27.03.2019

Renovace starých nátěrů

 

Nepoškozené lakované plochy stačí oživit například ošetřujícím prostředkem CLOU fernol světlým nebo tmavým - podle odstínu nábytku. CLOU fernol odstraňuje mírná poškrábání laku a stopy po nárazu tvrdých předmětů, odstraňuje šedé skvrny a závoje v laku vzniklé působením vlhkosti, nápojových alkoholů nebo třeba žehlením prádla a dá povrchu schopnost odpuzovat vodu. Tmavý CLOU fernol navíc obsahuje tmavý pigment k vyrovnání odstínu nábytku v místech vybledlých vlivem slunečního světla.

Pro ošetření nábytku s otevřenými póry (světlý dub) nebo s plastovým povrchem (tzv. lamino) skvěle poslouží CLOU Furnio, který navíc svým obsahem antistatika zabraňuje sedání prachu. Na zašlé předměty z přírodně mastných exotických dřev blahodárně působí olej CLOU Teaköl. Koženým částem nábytku vrátí krásu a vláčnost balzám na kůži CLOU Lederbalsam. Voskované a olejované plochy oživí vosk CLOU Möbelwachs s přírodním včelím a karnaubským voskem bez obsahu rozpouštědel. Zašedlým voskovaným plochám (starožitné skříně a truhly, rámy obrazů, stojany svítidel, dřevěné sochy a plastiky apod.) vrátí život vosková pasta CLOU Antik–Wachs, vyrobená ze včelího vosku.

Všechny podlahy (lakované dřevěné schody, dřevěné a korkové lakované podlahy, laminátové podlahy, PVC a vinylové podlahy, kamenné podlahy a dlažby i podlahy sportovních hal) dokonale ošetřuje s hloubkovým účinkem samoleštící univerzální vodou ředitelný prostředek CLOU BODENPFLEGE PROFESIONAL, jenž navíc vytváří protiskluzový a vysoce zatížitelný povrch. Program CLOU BODENPFLEGE ROFESIONAL obsahuje ještě podlahové mléko na udržování olejovaných podlah.

 

 

Mírně poškozený povrch laku lehce přebrousíte papírem zrnitosti 240, odstraníte brusný prach a nanesete

1-2x vodou ředitelný bezbarvý lak pro vnitřní prostředí AQUA CLOU HolzlackL11 ve zvolené hladině matu. Pakliže chcete změnit barevný odstín plochy, která byla už dříve lakována (např. pro pestrý dětský nábytek), použijete vodou ředitelnou lakovou lazuru AQUA Combi-CLOU L17, která je k dispozici ve 18 navzájem mísitelných odstínech, nanesenou v 1–2 vrstvách. Každé vrstvě laku nebo lakové lazury musí předcházet lehké přebroušení (zrnitost brusiva P240) a odstranění prachu.

K obnovení lazurových venkovních nátěrů oken, dveří, pergol, plotů, garážových vrat apod. použijete vodou ředitelnou lazuru AQUA CLOUsil L12 poté, co jste obnovované plochy očistili od špíny, mastnoty a nečistot, oprýskané nebo poškozené nátěry odbrousili, povrch lehce přebrousili brusným papírem P240 a odstranili prach. K dispozici je 12 mezi sebou navzájem mísitelných odstínů a k obnovení krásy a odolnosti dřeva může postačit i jen jeden nátěr. Před každým dalším nátěrem (případně stříkáním) lazurou opět provedete mezibrus.

Voskovanou plochu nábytku ve vnitřním prostředí opravíte (po přebroušení a odstranění prachu) voskovou lazurou ředitelnou vodou AQUA CLOU Wachslasur W11 a následným kartáčováním do příjemného hebkého a odolného povrchu.

Podlahy a předměty ve vnitřním i vnějším prostředí ošetřené olejem budou zase hezké a odolné, když je očistíte, přebrousíte papírem P240 (odstraníte prach) a natřete olejem CLOU Holzöl nebo tvrdým olejem CLOU Hartöl. Jedná se o zdravotně nezávadný výrobek, jehož hlavní surovinou je přírodní za studena lisovaný a převařený lněný olej.

 

U silně opotřebovaných ploch se zbavíte zbytků popraskaných a odprýskaných nátěrů, nerovnosti vytmelíte a plochu přebrousíte. Starý nátěr ze dřeva, kamene i kovu odstraní CLOU LA Lack-Abbeizer, který je vysoce účinný, nezapáchá, nedráždí a neobsahuje chlórové uhlovodíky. Jelikož je tento odstraňovač starých nátěrů neutrální, nezpůsobí zabarvení ani u tvrdých dřev s vyšším obsahem tříslovin (dub). Má-li se následně ze dřeva odstranit také zabarvení mořidlem, použijete k tomu bělidlo na bázi peroxidu vodíku CLOU Bleichmittel.

Díry, mezery a prohlubně ve dřevě vyrovnáte tmelem CLOU Holzpaste, který nezapáchá, protože neobsahuje rozpouštědla, nepropadá se, nepraská, dobře se brousí, obrábí a lakuje a je nehořlavý. K dispozici máme 17 odstínů tmelu tak, aby opravené místo dokonale zaniklo v ploše dřeva. Následuje přebroušení celé plochy brusivem zrnitosti P240 a odstranění brusného prachu.

Dalšími pomocníky v opravách a retušování jsou nám voskové tyčinky CLOU Wachskitt ( více než 80 odstínů) a CLOU retušovací tužky (13 odstínů).

Nyní jste připravili povrch podobný povrchu surového dřeva a můžete si zvolit způsob úpravy výrobky CLOU: mořením a lakováním, nebo jen lakováním (bezbarvým lakem nebo lakovou lazurou, nebo nátěrem lazurou, voskem nebo olejem, případně můžete zvolit systém barevných krycích laků. Vyloučeno není ani použití četných šelakových výrobků z produkce CLOU.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Tápete? Zavolejte.

377 441 961 pevná linka

776 052 085 mobil

CLOU Bohemia s.r.o.
IČ: 25209051 

DIČ: CZ25209051

Radyňská 16, 326 00 Plzeň
clou@clou.cz

Logo
2021 CLOU Bohemia s.r.o.
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.