Renovace pivního párty setu
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Renovace pivního párty setu
11.03.2019
Komentáře (0)

Renovace pivního párty setu

Přicházejí teplé jarní dny a s nimi chuť posadit se k dobrému pivu nebo k jídlu a pití venku. Můžeme však naše hosty posadit na tak opotřebované lavice a k tak poškozeným stolům, jak jsme je na podzim uklidili? Obnova hezkého povrchu je snadná, za dva dny bude hotová.

 

Zbytky starého nátěru, které nedrží a odlupují se, odbruste na holé dřevo, nejdříve hrubším brusivem a naposledy brusivem zrnitosti 150-180. Nátěry, které jsou ještě celistvé a funkční, přebruste brusivem zrnitosti 240. Dřevěné plochy určené k opravě musejí být zbavené brusného prachu, oleje, tuku a jiných nečistot.

K těmto opravám lavic a stolů se skvěle hodí jednosložkový lak na bázi uretanalkydu CLOU EL Holz-Siegel, protože se snadno natírá, dobře plní povrch, vyznačuje se vysokou odolností proti opotřebení, je odolný vodě, olejům, tukům, alkoholickým nápojům, různým rozpouštědlům, inkoustu, ředěným kyselinám i louhům. Je testovaný na odolnost chemikáliím (DIN 68861-1B), požární odolnost (DIN 4102, tř.B2) a odolnost slinám a potu (DIN 53160). Lak se dodává v provedení lesklém, hedvábně matném nebo matném.

Lak dobře promíchejte, do první vrstvy přidejte ředidlo

EL Holz-Siegel zasychá oxidačním způsobem, tzn. přijímáním vzdušného kyslíku. Proto se doporučuje nanášet lak jen v normálně tenké vrstvě, aby bylo zajištěno jeho rychlé proschnutí. Lak v balení před každým odebráním dobře promíchejte! Na předem správně připravenou, přebroušenou a prachu zbavenou plochu nejdříve základujte lakem naředěným 10-20 % ředidla. Lak můžete nanášet buď natíráním měkkým plochým štětcem nebo válečkem pro rozpouštědlové laky - Pozor! Nenanášet sytě! - anebo stříkáním nádobkovou pistolí s kompresorovým zařízením, tryskou o průměru 1,8mm při tlaku vzduchu 3,0bar, po přidání asi 15% ředidla CLOURETHAN-Verdünnung.

Pozor! Regulujte pistoli na nižší výtok laku z pistole!

Nejprve natřete hrany, poté vrchní desku

Po dobrém zaschnutí (nejlépe přes noc) se základovaná plocha nejdříve přebrousí brusivem zrnitosti 240, odstraní se brusný prach a pak se lakuje neředěným lakem EL Holz-Siegel. Lak zasychá relativně pomalu, na prach asi po 1 hodině, po 3-4 hodinách je možné lavici uchopit, po 6-10 hodinách lze lakovanou plochu přebrousit a pokračovat v lakování. Pomalé zasychání však prospívá výsledným vlastnostem lakovaného povrchu, lak se výtečně vypne.1 litr laku vystačí na nalakování přibližně 12 m 2 (podle druhu dřeva).

Mezi jednotlivými vrstvami dřevo přebrušte

Předměty použité při lakování ihned po použití očistěte ředidlem CLOURETHAN-Verdünnung. Lak EL Holz-Siegel skladujte v chladu. Zbytek laku z načatého balení uzavřete pro další skladování v menší čisté nádobě tak, aby nad hladinou laku zbyla jen tenká vrstva vzduchu. Obal pečlivě zavírejte. Asi tak po 10-14 dnech budou lakované plochy úplně vytvrzené pro plné zatížení a připravené výborně posloužit společnosti okolo stolů.

Hotovo

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Tápete? Zavolejte.

377 441 961 pevná linka

776 052 085 mobil

CLOU Bohemia s.r.o.

IČ: 25209051
Radyňská 16, 326 00, Plzeň
info@clou.cz

2019 CLOU Bohemia s.r.o.
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.