Proč máme rádi dřevo?
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Proč máme rádi dřevo?
16.01.2020

Proč máme rádi dřevo?

Dřevěné konstrukce a interiérová zařízení vyrobená ze dřeva díky jeho struktuře, působivé kresbě a specifickému povrchu navozují u člověka příjemné pocity tepla a pohodlí a zároveň vytvářejí estetický zážitek, lidem přinášejí příjemnou relaxační atmosféru a pod jejím vlivem klid a vyrovnanou duševní pohodu.

Zajímavé výsledky přinesla jedna srovnávací studie Institutu biomedicíny a zdravotních věd Joanneum Research ze Štýrského Hradce, kterou provedli v rakouském Ennstalu. Více než rok výzkumníci sledovali srdeční frekvenci studentů, jedni se učili ve třídách s omítnutými stěnami a druzí ve třídách se stěnami z masivního dřeva. Studenti v prostředí dřevěných stěn měli puls v průměru o 8 600 úderů denně nižší než ti studující mezi omítnutými zdmi. To dělá rozdíl 6 úderů za minutu! Studie dokázala, že dřevo člověku pomáhá v uklidnění, ve snižování srdečního tepu i ve snižování krevního tlaku.

Pro vytváření zdravého prostředí v interiéru je významná také hygroskopická vlastnost dřeva. Tato vlastnost umožňuje dřevu absorbovat vzdušnou vlhkost a v případě potřeby ji zase uvolňovat zpět do vzduchu v místnosti a tím užitečně regulovat vzdušnou vlhkost a zlepšovat kvalitu vzduchu v interiéru a to v míře přímo úměrné množství použitého dřeva. Dřevěné interiéry jsou ideálním prostředím pro alergiky a astmatiky, pomáhají zmírňovat i jiné nemoci dýchacích cest.

Studenti v prostředí s velkým množstvím dřeva prokazují lepší studijní schopnosti, pracující vykazují vyšší produktivitu práce a nižší míru stresu, nemocní se v nemocnicích s akusticky příjemnými a harmonickými interiéry z masivního dřeva rychleji uzdravují.

Už tedy víme, proč statisticky dvě třetiny lidí dají vždy přednost interiéru s převažujícími dřevěnými prvky.

Výsledky výzkumu a další zdroje je možné vidět zde: Výsledky výzkumu a Informační brožura.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Tápete? Zavolejte.

377 441 961 pevná linka

776 052 085 mobil

CLOU Bohemia s.r.o.

IČ: 25209051
Radyňská 16, 326 00, Plzeň
info@clou.cz

2019 CLOU Bohemia s.r.o.
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.