Proč máme rádi dřevo?
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
Novinky
01.01.2021
Náš e-shop je stále v provozu!
Máme otevřeno v obvyklém čase pro výdej vzdáleně objednaného zboží na naší provozovně. Velkoobchodní prodej (na IČO) je dovolený. Prosíme, noste roušk... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Proč máme rádi dřevo?
16.01.2020

Proč máme rádi dřevo?

Dřevěné konstrukce a interiérová zařízení vyrobená ze dřeva díky jeho struktuře, působivé kresbě a specifickému povrchu navozují u člověka příjemné pocity tepla a pohodlí a zároveň vytvářejí estetický zážitek, lidem přinášejí příjemnou relaxační atmosféru a pod jejím vlivem klid a vyrovnanou duševní pohodu.

Zajímavé výsledky přinesla jedna srovnávací studie Institutu biomedicíny a zdravotních věd Joanneum Research ze Štýrského Hradce, kterou provedli v rakouském Ennstalu. Více než rok výzkumníci sledovali srdeční frekvenci studentů, jedni se učili ve třídách s omítnutými stěnami a druzí ve třídách se stěnami z masivního dřeva. Studenti v prostředí dřevěných stěn měli puls v průměru o 8 600 úderů denně nižší než ti studující mezi omítnutými zdmi. To dělá rozdíl 6 úderů za minutu! Studie dokázala, že dřevo člověku pomáhá v uklidnění, ve snižování srdečního tepu i ve snižování krevního tlaku.

Pro vytváření zdravého prostředí v interiéru je významná také hygroskopická vlastnost dřeva. Tato vlastnost umožňuje dřevu absorbovat vzdušnou vlhkost a v případě potřeby ji zase uvolňovat zpět do vzduchu v místnosti a tím užitečně regulovat vzdušnou vlhkost a zlepšovat kvalitu vzduchu v interiéru a to v míře přímo úměrné množství použitého dřeva. Dřevěné interiéry jsou ideálním prostředím pro alergiky a astmatiky, pomáhají zmírňovat i jiné nemoci dýchacích cest.

Studenti v prostředí s velkým množstvím dřeva prokazují lepší studijní schopnosti, pracující vykazují vyšší produktivitu práce a nižší míru stresu, nemocní se v nemocnicích s akusticky příjemnými a harmonickými interiéry z masivního dřeva rychleji uzdravují.

Už tedy víme, proč statisticky dvě třetiny lidí dají vždy přednost interiéru s převažujícími dřevěnými prvky.

Výsledky výzkumu a další zdroje je možné vidět zde: Výsledky výzkumu a Informační brožura.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Tápete? Zavolejte.

377 441 961 pevná linka

776 052 085 mobil

CLOU Bohemia s.r.o.

IČ: 25209051
Radyňská 16, 326 00, Plzeň
info@clou.cz

2019 CLOU Bohemia s.r.o.
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.