Pomocné prostředky a speciality
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
Novinky
13.04.2023
Zahradní nábytek chce po zimě zpět svůj svěží vzhled
Váš zahradní nábytek má možná šedý vzhled vlivem působení vody z povětrnostních srážek a nemá už tak příjemně hladký povrch jako dřív. Připravte ho ... číst celé
30.07.2022
Vítáme Vás
Jsme rádi, že jste naštívili naše stránky! ☺   Pokud byste na nich něčemu nerozuměli, nebo se chtěli na něco zeptat, můžete nás kontaktovat na e-mai... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
03.04.2023
Renovace zahradního nábytku z tvrdého dřeva
Čistič Teak-Reiniger a olej Teaköl se používají k čištění a ošetřování surových (nový nábytek) i olejovaných tvrdých dřev. Čistič i olej jsou spolu op... číst celé
03.04.2023
Renovace pivního párty setu
Přicházejí teplé jarní dny a s nimi chuť posadit se k dobrému pivu nebo k jídlu a pití venku. Můžeme však naše hosty posadit na tak opotřebované lavic... číst celé
05.01.2023
Jakým nátěrem ošetřit dřevo dubu v exteriéru
Článek kolektivu autorů pojednává o aplikaci povrchových úprav na dubové dřevo vystavené v exteriéru. Jedná se o problematickou dřevinu vzhledem k neh... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Pomocné prostředky a speciality
27.03.2019
Komentáře (0)

Pomocné prostředky a speciality

Entharzer je odstraňovač smoly. Smola v povrchu způsobuje nerovnoměrné přijetí mořidla nebo lazury a vznik skvrn. Odstraňovač se nanese sytě na povrch dřeva, nechá se působit, naváže na sebe smolu a pak se společně se smolou odstraní mosazným nebo měděným kartáčem nebo špachtlí.

Bleichmittel 2472 je bělidlo na bělení dřeva na bázi peroxidu vodíku. Lze použít také k odstranění vodových mořidel z povrchu dřeva. Pozor žíravina! Používat ochranné brýle a gumové rukavice! Bezprostředně před použitím se smíchá mimo skladovací nádobu s 5–8% koncentrované čpavkové vody (Ammoniaklösung 25%, Salmiakgeist) a nekovovým nylonovým nebo perlonovým štětcem se sytě nanese 1-2x na bělenou plochu. Po několikahodinovém působení se opláchne vlažnou vodou. Při lakování polyuretanovými DD-laky hrozí nebezpečí zbarvení bělené plochy oranžovými skvrnami.

Abbeizer se nazývá odstraňovač starých nátěrů z povrchu dřeva, betonu, kamene a kovu. Může se použít také ke změkčení zatvrdlých štětců. Neobsahuje chlórové uhlovodíky. Nanáší se štětcem nebo špachtlí rovnoměrně sytě, nechá se působit 1-2 hodiny, narušený nátěr se odstraní špachtlí, z profilů mosazným kartáčem. Je vysoce účinný, nedráždí, nezapáchá. Odstraňuje také dvousložkové laky a disperzní nátěry.

Waschlösung A – omývací roztok, který vyčistí pracovní náčiní a stříkací pistole od zbytků všech laků po vypláchnutí ředidlem. Přidáním asi 8% do vodových mořidel vznikne stříkací rozpouštědlové mořidlo.

WL-Reiniger slouží k očištění pracovního nářadí po práci s vodou ředitelnými produkty.

Pigmentová pasta bílá Pigmentpaste weiß se používá k probarvení hlubokých pórů např. u dubu nebo jasanu, pro efekt tzv. vápenného dubu. Do pórů se vtírá na přebroušený základní lak před vrchním lakováním, používá se pro rozpouštědlové laky. Ekvivalentem pro vodou ředitelné laky je Kalkpaste weiß, což je bílá vápenná pasta na vodní bázi.

Multi-Spezialreiniger účinně a spolehlivě čistí PVC, hliník, nerezovou ocel a povrchy práškových barev od špíny, skvrn, zbytků lepidla po ochranných fóliích a beze zbytku odstraní čerstvou PU pěnu bez naleptání povrchu.

Dobarvovací tinktury jsou tinktury míchané do bezbarvých laků v koncentraci asi 5% k získání transparentně barevného laku ke stříkání, 19 odstínů, jsou nevhodné pro vodou ředitelné laky. Weißkonzentrat 9405 je bílá tinktura k obarvení rozpouštědlových laků.

Strichpaste weiß je bílá natírací pasta pro barevný efekt stop po štětci, lze ji dobarvit rustikálním mořidlem CLOU Rustikalbeize.

Patinierfarben jsou světlostálé rychleschnoucípatinovací barvy s velmi jemným pigmentem, odolné vodě, nabízí se 10 odstínů.

Antikpatina weißje bílá světlostálá, rychle schnoucí a dobře brousitelná patina.

Wischpatina je vytírací patina v hnědém nebo černém odstínu.

Antisilikon 18071 slouží jako přídavek do lakuk lepšímu přilnutí laku na plochách se zbytky silikonu

Haftvermittler 18715 slouží jako přídavek do lakupro zlepšení přilnavosti laku CLOUCRYL na problematických plochách (např. na plastových plochách)

Verzögerer funguje jako zpožďovač schnutí pro nitrolaky a DD-laky, je to regulátor rychlosti schnutí při vysoké vlhkosti vzduchu.

Grauentferner slouží k odstranění skvrn a šedých závojů od vody, vlhkosti, nápojových alkoholů apod. z povrchů lakovaných nitrolaky. Až do úplného zaschnutí prostředku nelze zasahovat do opravované plochy, po krátké době působení šedé skvrny zmizí.

L 17 AQUA Combi-CLOU vodou ředitelná laková lazura k renovaci starých lakových nátěrů (mořidlo a lak současně), 15 odstínů.

Zaponlack je lesklý lak na bázi nitro k ochraně kovových předmětů nebo částí nábytku ve vnitřním prostředí před zamlžením, okysličením a barevnou změnou vzhledu.

Flugzeugspannlack je speciální nitrolak, který slouží jako napínací lak na plátna letadel.

Fernol je opravná a udržovací leštěnka světlá a tmavá - na světlý nebo tmavý lakovaný nábytek, vyplňuje poškrábání laku, odstraňuje skvrny od vody a nápojových alkoholů, na tmavém povrchu sbližuje nerovnoměrnost odstínu vzniklou např. vlivem přímého slunečního záření. Nevhodné pro světlý dub s otevřenými póry.

Furnio je čistící a ošetřovací prostředek se silikonem vhodný na všechen lakovaný a leštěný nábytek.

Teaköl, teakový olej slouží k udržení krásy předmětů z exotických mastných dřev (např. teak).

Leder-Balsam je balzám na kůži k ošetřování kožených částí nábytku.

Intensivpflege čistí aktivně, důkladně a bez pruhů lakovaný, leštěný, lazurovaný nebo olejovaný nábytek, dodává se s ovocnou nebo jarní vůní.

Pflegelotion sensitiv se dobře snáší s pokožkou rukou, vyhovuje alergikům, protože je vyrobena bez zatěžujících příměsí a bez organických rozpouštědel.

Möbelwachs je ošetřovací vosk s přírodním včelím a karnaubským voskem zejména na olejovaný a voskovaný nábytek, neobsahuje organická rozpouštědla.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Tápete? Zavolejte.

377 441 961 pevná linka

776 052 085 mobil

CLOU Bohemia s.r.o.
IČ: 25209051 

DIČ: CZ25209051

Radyňská 16, 326 00 Plzeň
clou@clou.cz

Logo
2021 CLOU Bohemia s.r.o.