Na schody a podlahy máme vodou ředitelné laky!
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Na schody a podlahy máme vodou ředitelné laky!
07.02.2020

Na schody a podlahy máme vodou ředitelné laky!

Správně provedené nalakování zajišťuje dlouhou životnost a snadné čištění podlah.  Dřevěné podlahy a schodiště vnímáme jako prvky hezké na pohled, které dotvářejí příjemnou atmosféru v interiéru. Musejí však také hodně vydržet, protože se po nich doslova „šlape“. Proto byste měli od první povrchové úpravy po následné renovace tyto prvky chránit před poškrábáním a vnikáním vody vysoce zátěžovým lakem. Skvělou volbou pro tento druh zatížení jsou CLOU vodou ředitelné laky na parkety WL-Treppen- und Parkettlack, Universal-Schichtlack 9200 a L10 AQUA CLOU Parkettlack: snadno se nanášejí, jsou vodou ředitelné a proto nezapáchají a rychle zasychají.

Před samotným lakováním podlah a schodů je však třeba provést určité práce k přípravě plochy určené k lakování. Povrch musí být přebroušený brusivem různých zrnitostí (od hrubších po jemnější … zrnitost P36, P60, P80, P100) ve směru vláken dřeva. Po broušení zrnitostí P60 / P80 se může provádět, pokud je to potřebné, tmelení vad a poškození, potom následuje začištění povrchu zrnitostí P100 (P120). 

Po broušení odstraňte brusný prach a pak naneste lak na připravené dřevo ve 2-3 lakových vrstvách. Teplota laku, dřeva ani okolí pracoviště při lakování i zasychání by neměla klesnout pod +15°C. Vždy bezprostředně před dalším lakováním po zaschnutí předchozí lakové vrstvy proveďte mezibroušení (zrnitost brusiva P180) a odstraňte prach.

Aby jste získali obzvláště rovnoměrný povrch lakované podlahy, pracujte rychle ve směru od okna a ve směru dřeva pravidelně pruh vedle pruhu. Pokud je to možné, vyhněte se lakování příčně k oknu. Při lakování schodů začněte horním schodem. Potom nalakujte každý druhý schod, aby bylo možné schody používat i v průběhu zasychání laku. Po zaschnutí této „liché“ poloviny schodišťových stupňů nalakujete zbývající „sudou“ polovinu.

Dřevěná podlaha vám může sloužit dlouho díky správné aplikaci našich vodou ředitelných laků CLOU, které vytvářejí tvrdě pružný a extrémně odolný povrch. 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Tápete? Zavolejte.

377 441 961 pevná linka

776 052 085 mobil

CLOU Bohemia s.r.o.

IČ: 25209051
Radyňská 16, 326 00, Plzeň
info@clou.cz

2019 CLOU Bohemia s.r.o.
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.