Na schody a podlahy máme vodou ředitelné laky!
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
Novinky
30.11.2021
Vítáme Vás
Jsme rádi, že jste naštívili naše stránky! ☺   Pokud byste na nich něčemu nerozuměli, nebo se chtěli na něco zeptat, můžete nás kontaktovat na e-mai... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
12.04.2022
TURBO SYSTÉM pro naolejování schodů za jediný den!
Nový CLOU MONOCARE 2K (dvousložkový) olej, to je jemný olej na dřevěné schody ve svojí nejsilnější formě. Za jediný den uděláte kompletní naolejování ... číst celé
07.03.2022
Jak natřít pergolu, plot i garážová vrata?
Úkol zněl jasně: Natřít pergolu, plot i garážová vrata! Všechno dřevěné, samozřejmě. Máme náklonnost k přirozené kráse dřeva. Jak tedy ten nátěr udělá... číst celé
07.02.2022
Na schody a podlahy máme vodou ředitelné laky!
Často zatěžované dřevěné plochy, jimiž podlahy a schody rozhodně jsou, vyžadují silnou ochranu před opotřebováním a před vnikáním vlhkosti do dřeva. číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Na schody a podlahy máme vodou ředitelné laky!
07.02.2022

Na schody a podlahy máme vodou ředitelné laky!

Správně provedené nalakování zajišťuje dlouhou životnost a snadné čištění podlah.  Dřevěné podlahy a schodiště vnímáme jako prvky hezké na pohled, které dotvářejí příjemnou atmosféru v interiéru. Musejí však také hodně vydržet, protože se po nich doslova „šlape“. Proto byste měli od první povrchové úpravy po následné renovace tyto prvky chránit před poškrábáním a vnikáním vody vysoce zátěžovým lakem.

Skvělou volbou pro tento druh zatížení jsou CLOU vodou ředitelné laky na parkety WL-Treppen- und Parkettlack, Universal-Schichtlack 9200 a L10 AQUA CLOU Parkettlack: snadno se nanášejí, jsou vodou ředitelné a proto nezapáchají a rychle zasychají.

Pro splnění nejvyšších nároků v oblasti odolnosti a trvanlivost povrchů, které jsou vystaveny chemickému a mechanickému zatížení, jako jsou třeba podlahy v komerčních prostorech, se používají dvoukomponentní (2K) vodou ředitelné laky.  CLOU Hydro Superit 2K je vodou ředitelný 2K polyuretanový lak s vysokým obsahem sušiny s vynikající průhledností a dobrým zahořením obrazu dřeva. Je určený ke stříkání.

Před samotným lakováním podlah a schodů je však třeba provést určité práce k přípravě plochy určené k lakování. Povrch musí být přebroušený brusivem různých zrnitostí (od hrubších po jemnější … zrnitost P36, P60, P80, P100) ve směru vláken dřeva. Po broušení zrnitostí P60 / P80 se může provádět, pokud je to potřebné, tmelení vad a poškození, potom následuje začištění povrchu zrnitostí P100 (P120). 

Po broušení odstraňte brusný prach a pak naneste lak na připravené dřevo ve 2-3 lakových vrstvách. Teplota laku, dřeva ani okolí pracoviště při lakování i zasychání by neměla klesnout pod +15°C. Vždy bezprostředně před dalším lakováním po zaschnutí předchozí lakové vrstvy proveďte mezibroušení (zrnitost brusiva P180) a odstraňte prach.

Aby jste získali obzvláště rovnoměrný povrch lakované podlahy, pracujte rychle ve směru od okna a ve směru dřeva pravidelně pruh vedle pruhu. Pokud je to možné, vyhněte se lakování příčně k oknu. Při lakování schodů začněte horním schodem. Potom nalakujte každý druhý schod, aby bylo možné schody používat i v průběhu zasychání laku. Po zaschnutí této „liché“ poloviny schodišťových stupňů nalakujete zbývající „sudou“ polovinu.

Dřevěná podlaha vám může sloužit dlouho díky správné aplikaci našich vodou ředitelných laků CLOU, které vytvářejí tvrdě pružný a extrémně odolný povrch. 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Tápete? Zavolejte.

377 441 961 pevná linka

776 052 085 mobil

CLOU Bohemia s.r.o.
IČ: 25209051 

DIČ: CZ25209051

Radyňská 16, 326 00 Plzeň
clou@clou.cz

Logo
2021 CLOU Bohemia s.r.o.