Opravte nevzhledná poškození retušovacími prostředky
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
Novinky
01.01.2021
Náš e-shop je stále v provozu!
Máme otevřeno v obvyklém čase pro výdej vzdáleně objednaného zboží na naší provozovně! Velkoobchodní prodej (na IČO) je dovolený. Prosíme, noste roušk... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Opravte nevzhledná poškození retušovacími prostředky
17.01.2020
Komentáře (0)

Opravte nevzhledná poškození retušovacími prostředky

Vyplňte chybějící materiál tmelem CLOU Holzpaste ve vhodném odstínu, vybírat můžete ze 17 odstínů, které je možné také míchat mezi sebou navzájem. Po zaschnutí tmelu přebruste plochu do roviny a pokračujte s další povrchovou úpravou.

Jestliže by potřebná oprava byla hlubší, nanášejte tmel v několika vrstvách tlustých asi 3 mm tak, že předchozí vrstva tmelu musí nejdříve dobře zaschnout. Pokud budete dřevěný dílec mořit, zvolte nejbližší světlejší odstín tmelu k odstínu moření a mořidlem pak vzhled povrchu sjednotíte.

Menší poškození povrchu opravíte pomocí voskového tmelu ve formě tyčinek CLOU Wachskitt. Ke zpracování voskového tmelu stačí teplota prstů. Tyčinku chvíli zahřejte v dlani a pak z ní odloupněte kousek vosku, kterým vyplníte opravované místo. Okraje opravovaného místa zahlaďte měkkým hadříkem. Vhodný odstín voskového tmelu použijte až po namoření dřeva do požadovaného odstínu, protože vosk už mořidlem neobarvíte.

Laky na dřevo na opraveném místě zasychají bez zpoždění. Voskový tmel odolává UV záření, takže denní světlo nebude v průběhu času měnit jeho odstín. Na výběr máte téměř z 80 odstínů, které je možné ještě spolu navzájem mísit například smícháním zatepla, jelikož tyčinky tají už při teplotě 75°C.

Nejmenší poškození a škrábance na povrchu polotovaru ale i hotového nábytku, probroušená místa v dýze, chyby v sesazení dýhy, drobná poškození vzniklá při přepravě nebo při montáži apod. skryjete z pohledu pozorovatele tak, že je zabarvíte retušovací tužkou CLOU Retuschierstift, aby splynuly s okolím. Stopa, kterou tužka na dřevě vytvoří, je výrazná, odolná působení světla i setření a zároveň transparentně barevná, takže původní kresba dřeva je skrz ní stále viditelná.

Retušovací tužka může také pomoci v dokreslení potřebného fládrování na místech vytmelených tmelem CLOU Holzpaste, protože zaschlý tmel v opravené prohlubni je jednobarevný. K dispozici máme b retušovacích tužek, na jednom opravovaném místě je možné podle potřeby pracovat i s více tužkami současně.

 

Montéři kuchyní všech zemí, vyzbrojte se retušovacími prostředky!

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Tápete? Zavolejte.

377 441 961 pevná linka

776 052 085 mobil

CLOU Bohemia s.r.o.

IČ: 25209051
Radyňská 16, 326 00, Plzeň
info@clou.cz

2019 CLOU Bohemia s.r.o.
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.