- Úvod
- Ošetřování a speciality
- Ošetřování nábytku a podlah
- Ošetřování nábytku
Ošetřování nábytku
Povrch dřeva citlivě reaguje na četné vnější vlivy, mezi něž patří sluneční záření, vlhkost vzduchu, horko, tekutiny, zašpinění nebo poškrábání.
Aby si nábytek uchoval dlouho svoji přirozenost a krásu, přináší vám CLOU sortiment péče o nábytek s výrobky vhodnými k profesionálnímu ošetřování nábytku.
Pozor na mýdlové čištění!
Mýdlové čistící, leštící a mycí prostředky mohou dřevěné plochy trvale poškodit, protože dřevo zbytečně příliš vysoušejí. Následky: od matných skvrn až po tvoření malých trhlinek.
Dejte si pozor na rozpouštědla!
Lepicí pásky, samolepky i guma představují příslovečný jed pro lakované plochy, protože obsahují rozpouštědla, která mohou narušit lakovou vrstvu. Odprýsknuté nebo poškrábané nátěry lze rychle opravit pomocí retušovací tužky Retuschierstift v odpovídajícím odstínu tak, aby se opravené místo spodobnilo s okolím a nepoutalo pozornost jiným odstínem povrchu, než má jeho okolí.
Ach, ty nešťastné skvrny od vody!
Rozlitou tekutinu musíte, jak nejrychleji to je možné, vytřít a vysušit. Leží-li tekutina na povrchu delší dobu, může sama proniknout lakem do dřeva. Pak zpravidla nepomůže nic jiného než odbrousit poškozený povrch a nově přelakovat. Pozor na různé domácí prostředky k tomuto tématu: univerzálně nepomůže žádný z nich. Totéž ostatně platí i u skvrn od vysokých teplot, které mohou vzniknout například položením horkého nádobí nebo při žehlení od rozpálené žehličky.
Ruce pryč od písků!
Často lidé vychvalují jako univerzální lék proti skvrnám na dřevěných plochách abrazivní čistící prostředky, které změní zašpiněné plochy na čistější. To ovšem platí jen na první pohled. Působením ostrých zrn se povrch stane už nastálo hrubší a nová špína se na něm usadí snáze a výrazně pevněji. Další nové čištění pískem zanechá lakovou vrstvu ještě více poškozenou, hrubší a tenčí.