- Úvod
- Olej na dřevo
- Dobarvovací pasty
- ASUSO Dobarvovací pasta do oleje eben 1 l
ASUSO Dobarvovací pasta do oleje eben 1 l

- Kompletní specifikace
- Komentáře 0
- Ke stažení
- Související zboží1
- ASUSO Dobarvovací pasta do oleje eben 1 lSkladem2 471 Kč2 042 Kč bez DPH
ASUSO Pigmentpaste je pigmentová pasta, kterou lze bez problémů obarvit veškeré oleje CLOU. Přitom je možné míchat mezi sebou navzájem pigmentové pasty různých odstínů.
Pigmentová pasta ASUSO nezapáchá a nežloutne, neobsahuje činidla, škodliviny ani umělé aromatické látky. Pigmentpaste vytváří hloubkovou ochranu, povrch je tvrdý a přitom elastický a hedvábně matný se silnou ochranou před UV zářením, protože pigmentová pasta se vyrábí ze světlostálých oxidů železa.
Při vytváření odstínu je možné míchat mezi sebou navzájem pigmentové pasty různých odstínů v libovolném poměru a získat tak výsledný tón s individuálním barevným vzhledem. Obvykle se do oleje NL Hartöl nebo NL Hartöl-Wachs přidává množství do 10% pigmentové pasty a důkladně se promíchá. Pro intenzivní zabarvení je možné použít až 20% pigmentové pasty, to je možná maximální možná koncentrace.
Na vzorníku odstínů vidíte v řádcích 4 dřeviny (dub, buk, ořech a jasan) naolejované po sloupcích olejem dobarveným pigmentovou pastou v různých odstínech (10% pigmentové pasty) vždy v první ze dvou vrstev oleje. Druhou vrstvu jsme natřeli bezbarvým olejem.
Na úhlopříčně rozděleném obrázku vidíte na dubovém dřevě v horní polovině olej dobarvený v koncentraci 20% pigmentové pasty a v dolní polovině v koncentraci 10%.
Pár našich rad a zkušeností s dobarvovací pastou do oleje:
• oleje NL Hartöl nebo NL Hartöl-Wachs lze pigmentovou pastou bez problémů obarvit.
• zabarvené plochy (platí pouze pro NL Hartöl) je možné také přelakovat
• Pigmentová pasta obsahuje pigmenty z oxidů železa, titandioxid, rozpuštěné v přírodních voscích, balzamové pryskyřici a izoparafínu (čistý lékařský benzin).
• Pro individuální barevné přání je možné pigmentové pasty mezi sebou navzájem míchat v jakémkoliv poměru – předtím, než se směs pigmentových past vmíchá do oleje NL Hartöl / NL Hartöl-Wachs.
• Zvolený poměr si poznamenejte, abyste podle potřeby mohli stejný odstín namíchat i v budoucnu.
• Plochy se nesmějí v průběhu zasychání používat ani znečistit.
Dřevo obarvené nátěrem oleje ASUSO NL Hartöl s pigmentovou pastou Pigmentpaste je po dostatečné době schnutí alespoň 4 dny (při 20°C) možné přelakovat například vodou ředitelným lakem CLOU 9100 nebo vodou ředitelnými laky CLOU 9200.
Technický list a návod k použití výrobku najdete ZDE ke stažení.