Smrk opalovaný, kartáčovaný, pískovaný a mořený (nebo jedle)
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Novinky
01.01.2021
Náš e-shop je stále v provozu!
Máme otevřeno v obvyklém čase pro výdej vzdáleně objednaného zboží na naší provozovně! Velkoobchodní prodej (na IČO) je dovolený. Prosíme, noste roušk... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Smrk opalovaný, kartáčovaný, pískovaný a mořený (nebo jedle)
Smrk opalovaný, kartáčovaný, pískovaný a mořený (nebo jedle)

 

Pro tuto povrchovou úpravu je vhodné vybírat vždy jen to nejlepší masivní dřevo, z dýh přicházejí v úvahu jen takové, které mají tloušťku nejméně 2,5 mm.

1. Opalování

Povrch ohoblovaného surového smrkového dřeva se nejdříve opálí propan-butanovým hořákem (v nouzi lze použít i benzínovou letovací lampu) postupně a rovnoměrně, až je dosaženo požadovaného efektu. Zde je však nutné dbát na to, aby povrch dřeva nebyl v žádném případě vystaven silnému plameni po dlouhou dobu a tím nedošlo k přílišnému zuhelnatění nebo trhlinám ve dřevě.

2. Kartáčování

Po tzv. opalování následuje kartáčování vertikálně rotujícím drátěným kartáčem (např. strukturální kartáče Rustilon ze sortimentu FESTOOL) - v nouzi je možné kartáčovat ručním drátěným kartáčem,  dlouze ve směru vláken dřeva, při čemž se odeberou v povrchu jarní letokruhy (měkké dřevo) a tvrdší zimní letokruhy zůstanou vyvýšeně nad povrchem v tmavě hnědém opáleném odstínu.

3. Pískování

Pískování surového povrchu měkkých dřev se provádí tlakovým  pískovým tryskačem s vhodným nástavcem pro tvarování paprsku. Dřevo určené k pískování musí být pečlivě obroušené, pak lze dosáhnout rovnoměrného efektu.

4. Moření

Pro moření kartáčovaných nebo pískovaných jehličnatých dřev můžeme použít různá mořidla ze sortimentu výrobků CLOU, obzvláště vhodná jsou CLOU Nadelholzbeizen, mořidla na jehličnany. K moření do výrazných (šokových) barevných odstínů slouží barevná mořidla s vysokou stálostí na světle COLOR-Beizen.

Decentně působících starožitných efektů dosáhnete prostřednictvím voskových mořidel CLOU Wachsbeizen. Přes vosková mořidla nelze lakovat. V tomto případě bude po dokonalém zaschnutí mořidla následovat pouze kartáčování mořené plochy kartáčem na mořidla (případně žíněným kartáčem) do hedvábného lesku. Při použití jiných CLOU mořidel vyžadují opracovávané plochy dále ještě  odolný, většinou bezbarvý nátěr CLOU laku, vosku nebo lazury.

Výše uvedené informace mají a mohou jen nezávazně poradit. Jednotlivé pracovní kroky se musejí upravit podle daných podmínek.

Tápete? Zavolejte.

377 441 961 pevná linka

776 052 085 mobil

CLOU Bohemia s.r.o.

IČ: 25209051
Radyňská 16, 326 00, Plzeň
info@clou.cz

2019 CLOU Bohemia s.r.o.
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.