Retušovací práce
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Retušovací práce
Retušovací práce

Tmely a retušovací prostředky CLOU®, nepostradatelní pomocníci

Sortiment CLOU® obsahuje mořidla, laky, lazury, lakové lazury opravné a pomocné prostředky na dřevo, prostě vše, po čem dřevo touží. CLOU® dobře znají profesionální truhláři i domácí kutilové.

Velice často nacházíme na povrchu dřeva nehezká poškozená místa ať už přírodního původu, jako jsou díry po vypadlém suku, praskliny, trhliny či barevné nedostatky dřeva, anebo chyby způsobené lidskou rukou, jako jsou např. mezery, prolomená dýha, škrábance, šrámy, stopy po nárazu tvrdého předmětu a podobně.

Jestliže vám záleží na tom, jak vypadá povrch vašeho výrobku anebo třeba nábytku doma, musíte tyto nedostatky co nejvíce mírnit nebo úplně odstranit. K tomu nám výborně poslouží speciální výrobky určené k vysprávkovým pracím:

Holzpaste je vodou ředitelný tmel na dřevo, který neškodí životnímu prostředí, používá se k vytmelení děr, mezer, trhlin a prohlubní ve dřevě nebo dýze. Nezapáchá, protože neobsahuje rozpouštědla. Dodává se jako pasta k přímému použití v 17 odstínech, nepropadá se, nepraská, lze ji dobře brousit, obrábět i lakovat.

V sortimentu je také verze tmelu na bázi organických rozpouštědel v 11 odstínech.

Vlastní tmel v přesném odstínu použitého dřeva si vyrobíte sami pomocí speciálního laku Mischlack für Holzpaste, což je hustý nitrolak určený k míchání s dřevěným prachem a pilinami.

Pro menší opravy povrchu slouží voskové retušovací tyčinky Wachskitt, vybrat můžete asi z 80 odstínů podle tónů mořidel nebo podle odstínů dřevin. Zpracování je snadné, za studena - stačí teplota lidských prstů a nevyžaduje proto žádné další zařízení. Voskovým tmelem se opravuje dřevo až po moření, protože tmel nemá schopnost mořidlo do sebe pojmout.

Retušovací tužkyjsou tužky plněné transparentně barevným lakem ve 12 odstínech dřeva a černé a bílé a jsou nepostradatelné při různých vysprávkových pracích na malých lakovaných plochách. Tímto způsobem lze opravit malá poškození způsobená dopravou, probroušená místa nebo spodobnit barevné nedostatky dřeva s okolím.

K odstranění skvrn a šedých závojů od vody, vlhkosti, nápojových alkoholů apod. z povrchů lakovaných nitrolaky slouží odstraňovač šedi CLOU Grauentferner, po krátké době působení na povrchu poškozeného laku šedé skvrny zmizí. Odstraňovač šedi se nabízí také plněný ve spreji SPRAYMAT podobně jako další různé nitrolaky balené ve spreji, které jsou určené k opravám lakovaných ploch nebo k lakování malých ploch.

Opravná a udržovací leštěnka Fernolna světlý nebo tmavý lakovaný nábytek, vyplňuje jemné poškrábání laku, odstraňuje skvrny od vody a nápojových alkoholů, na tmavém povrchu sbližuje nerovnoměrnost odstínu vzniklou např. vlivem přímého slunečního záření. Není však vhodná pro světlý dub s otevřenými póry.

Teakový olej Teak-ölse používá k udržení krásy předmětů z exotických mastných dřev (např. teaku).

Balzám na kůžiLeder-Balsambudete potřebovat k ošetřování kožených částí nábytku.

CLOU Möbelwachs, který neobsahuje ani organická rozpouštědla ani silikon, vrátí život unaveným voskovaným nebo olejovaným plochám a bude je udržovat krásné a v kondici.

Tápete? Zavolejte.

377 441 961 pevná linka

776 052 085 mobil

CLOU Bohemia s.r.o.

IČ: 25209051
Radyňská 16, 326 00, Plzeň
info@clou.cz

2019 CLOU Bohemia s.r.o.
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.