Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

ZBOŽÍ V AKCI

KONTAKTY

CLOU Bohemia s.r.o.
Radyňská 16
326 00, Plzeň-Slovany
tel: +420 377 441 961
fax: +420 377 441 961
clou(a)clou.cz

ANKETA


Retušovací práce


Tmely a retušovací prostředky CLOU®, nepostradatelní pomocníci

Sortiment CLOU® obsahuje mořidla, laky, lazury, lakové lazury opravné a pomocné prostředky na dřevo, prostě vše, po čem dřevo touží. CLOU® dobře znají profesionální truhláři i domácí kutilové.

Velice často nacházíme na povrchu dřeva nehezká poškozená místa ať už přírodního původu, jako jsou díry po vypadlém suku, praskliny, trhliny či barevné nedostatky dřeva, anebo chyby způsobené lidskou rukou, jako jsou např. mezery, prolomená dýha, škrábance, šrámy, stopy po nárazu tvrdého předmětu a podobně.

Jestliže vám záleží na tom, jak vypadá povrch vašeho výrobku anebo třeba nábytku doma, musíte tyto nedostatky co nejvíce mírnit nebo úplně odstranit. K tomu nám výborně poslouží speciální výrobky určené k vysprávkovým pracím:

Holzpaste je vodou ředitelný tmel na dřevo, který neškodí životnímu prostředí, používá se k vytmelení děr, mezer, trhlin a prohlubní ve dřevě nebo dýze. Nezapáchá, protože neobsahuje rozpouštědla. Dodává se jako pasta k přímému použití v 17 odstínech, nepropadá se, nepraská, lze ji dobře brousit, obrábět i lakovat.

V sortimentu je také verze tmelu na bázi organických rozpouštědel v 20 odstínech.

Vlastní tmel v přesném odstínu použitého dřeva si vyrobíte sami pomocí speciálního laku Mischlack für Holzpaste, což je hustý nitrolak určený k míchání s dřevěným prachem a pilinami.

Pro menší opravy povrchu slouží voskové retušovací tyčinky Wachskitt, vybrat můžete asi z 80 odstínů podle tónů mořidel nebo podle odstínů dřevin. Zpracování je snadné, za studena - stačí teplota lidských prstů a nevyžaduje proto žádné další zařízení. Voskovým tmelem se opravuje dřevo až po moření, protože tmel nemá schopnost mořidlo do sebe pojmout.

Retušovací tužky jsou tužky plněné transparentně barevným lakem ve 12 odstínech dřeva a černé a bílé a jsou nepostradatelné při různých vysprávkových pracích na malých lakovaných plochách. Tímto způsobem lze opravit malá poškození způsobená dopravou, probroušená místa nebo spodobnit barevné nedostatky dřeva s okolím.

K odstranění skvrn a šedých závojů od vody, vlhkosti, nápojových alkoholů apod. z povrchů lakovaných nitrolaky slouží odstraňovač šedi CLOU Grauentferner, po krátké době působení na povrchu poškozeného laku šedé skvrny zmizí. Odstraňovač šedi se nabízí také plněný ve spreji SPRAYMAT podobně jako další různé nitrolaky balené ve spreji, které jsou určené k opravám lakovaných ploch nebo k lakování malých ploch.

Opravná a udržovací leštěnka Fernol na světlý nebo tmavý lakovaný nábytek, vyplňuje jemné poškrábání laku, odstraňuje skvrny od vody a nápojových alkoholů, na tmavém povrchu sbližuje nerovnoměrnost odstínu vzniklou např. vlivem přímého slunečního záření. Není však vhodná pro světlý dub s otevřenými póry.

Teakový olej Teak-öl se používá k udržení krásy předmětů z exotických mastných dřev (např. teaku).

Balzám na kůži Leder-Balsam budete potřebovat k ošetřování kožených částí nábytku.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ