Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

CLOU Bohemia s.r.o.
Radyňská 16
326 00, Plzeň-Slovany
tel: +420 377 441 961
fax: +420 377 441 961
clou(a)clou.cz

ANKETA


Vápenný dub

A) Systém na bázi nitrokombinační

1. Příprava a moření povrchu dřeva

Nejlépe vhodné dřevo pro použití systému vápenného dubu je dubové nebo jasanové dřevo s hlubokými póry. Vymáčené, přebroušené a prachu zbavené plochy dřeva lze podle přání nejdříve namořit. Po dobrém zaschnutí mořidla následuje základování.

2. Základování

Zvláště u mořených ploch lze doporučit základování ve dvou vrstvách (ne sytě) např. rychlobrusným základem Schnellschliffgrund CLOU 300. Po zaschnutí základu následuje lehké přebroušení a odstranění prachu.


3. Probarvení pórů (bílé)

Postupně po dávkách se bílá pigmentová pasta CLOU Pigmentpaste weiss vtírá plynule hrubým bavlněným tampónem napříč k vláknům struktury dřeva do otevřených pórů. Přebytek bílé pasty se z povrchu co nejlépe odstraní tak, aby pasta zůstala pouze uvnitř pórů. Pakliže potřebujete pigmentovou pastu naředit, můžete použít pouze testovací benzin (nebo ředidlo CLOURETHAN-Verdünnung). Po zaschnutí (asi po 8 hodinách) se musí zbylá pigmentová pasta uchycená mimo póry ručním broušením papírem zrnitosti 240 nabaleným na špalíku beze zbytku ale velmi opatrně odstranit a celá  plocha se musí zbavit prachu. V koutech a na profilovaných místech s výhodou použijete brusné rouno.

4. Vrchní lak

Jako vrchní lak v tomto systému doporučujeme použít nitrolaky CLOU Nitro-Mattlacke.

B) Systém na bázi polyuretanové

CLOUCRYL (příp. laky DDS) Pro vytvoření barevného povrchu s bílými póry ve dřevě použijete následující systém při využití laků CLOUCRYL:

1. Všechny opracovávané plochy dřeva musejí být úplně suché, zbavené tuků, špíny a brusného prachu.

2. Základujte 1–2x (ne sytě) lakem CLOUCRYL (dodržujte, prosím, příslušný technický list s návodem na zpracování bezbarvých a barevných laků CLOUCRYL)

3. Po dokonalém zaschnutí základu plochu lehce přebruste brusivem o zrnitosti 280 ve směru struktury dřeva a odstraňte prach.

4. Probarvení pórů do bílého odstínu pigmentovou pastou proveďte stejným postupem, jak je popsáno v předchozím systému na bázi nitrokombinační.

5. Vrchní lak použijte podle požadovaného konečného efektu – CLOUCRYL bezbarvý lak lesklý nebo hedvábně lesklý nebo hedvábně matný nebo matný.

Dodržujte, prosím, při práci návody ke zpracování jednotlivých výrobků.

Výše uvedené informace mají a mohou jen nezávazně poradit. Jednotlivé pracovní kroky se musejí upravit podle daných podmínek.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ