Montéři kuchyní, vyzbrojte se!
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Novinky
08.11.2019
Před Vánoci byt jak klícka
Blíží se Vánoce a s nimi i každoroční předvánoční úklid, který se nedá odbýt pouhým setřením prachu. Dřevěný nábytek a podlahy vyžadují větší péči... číst celé
19.10.2019
LumberJack Holzöl, přírodní olej dovnitř i ven
Lidé s kladným vztahem k přírodě se ve svém životě rádi obklopují věcmi, které mají přírodní původ a na přírodním prostředí nepáchají nevratné škody. ... číst celé
19.07.2019
Dnešní trend – nábytek ze starého dřeva
V gastronomických zařízeních a v obchodě je dnes zařízení interiérů a vybavení nábytkem ve vzhledu starého dřeva velmi v módě, protože tento výrazný p... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Montéři kuchyní, vyzbrojte se!
12.07.2019

Montéři kuchyní, vyzbrojte se!

Vyplňte chybějící materiál tmelem CLOU Holzpaste ve vhodném odstínu, vybírat můžete ze 17 odstínů, které je možné také míchat mezi sebou navzájem. Po zaschnutí tmelu přebruste plochu do roviny a pokračujte s další povrchovou úpravou.

Jestliže by potřebná oprava byla hlubší, nanášejte tmel v několika vrstvách tlustých asi 3 mm tak, že předchozí vrstva tmelu musí nejdříve dobře zaschnout. Pokud budete dřevěný dílec mořit, zvolte nejbližší světlejší odstín tmelu k odstínu moření a mořidlem pak vzhled povrchu sjednotíte.

 

Menší poškození povrchu opravíte pomocí voskového tmelu ve formě tyčinek CLOU Wachskitt. Ke zpracování voskového tmelu stačí teplota prstů. Tyčinku chvíli zahřejte v dlani a pak z ní odloupněte kousek vosku, kterým vyplníte opravované místo. Okraje opravovaného místa zahlaďte měkkým hadříkem. Vhodný odstín voskového tmelu použijte až po namoření dřeva do požadovaného odstínu, protože vosk už mořidlem neobarvíte.

Laky na dřevo na opraveném místě zasychají bez zpoždění. Voskový tmel odolává UV záření, takže denní světlo nebude v průběhu času měnit jeho odstín. Na výběr máte téměř z 80 odstínů, které je možné ještě spolu navzájem mísit například smícháním zatepla, jelikož tyčinky tají už při teplotě 75°C.

 

Nejmenší poškození a škrábance na povrchu polotovaru ale i hotového nábytku, probroušená místa v dýze, chyby v sesazení dýhy, drobná poškození vzniklá při přepravě nebo při montáži apod. skryjete z pohledu pozorovatele tak, že je zabarvíte retušovací tužkou CLOU Retuschierstift, aby splynuly s okolím. Stopa, kterou tužka na dřevě vytvoří, je výrazná, odolná působení světla i setření a zároveň transparentně barevná, takže původní kresba dřeva je skrz ní stále viditelná.

Retušovací tužka může také pomoci v dokreslení potřebného fládrování na místech vytmelených tmelem CLOU Holzpaste, protože zaschlý tmel v opravené prohlubni je jednobarevný. K dispozici máme b retušovacích tužek, na jednom opravovaném místě je možné podle potřeby pracovat i s více tužkami současně.

 

Montéři kuchyní všech zemí, vyzbrojte se retušovacími prostředky!

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Tápete? Zavolejte.

377 441 961 pevná linka

776 052 085 mobil

CLOU Bohemia s.r.o.

IČ: 25209051
Radyňská 16, 326 00, Plzeň
info@clou.cz

2019 CLOU Bohemia s.r.o.
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.