- Úvod
- Lak na dřevo
- Dvousložkové laky
- DD Bezbarvé
- Vysoce lesklý dvousložkový lak DD-Hochglanzlack, 900 g
Vysoce lesklý dvousložkový lak DD-Hochglanzlack, 900 g

- Kompletní specifikace
- Komentáře 0
- Ke stažení
- Související zboží1
- Vysoce lesklý dvousložkový lak DD-Hochglanzlack, 900 gSkladem802 Kč663 Kč bez DPH
Dvousložkový polyuretanový lak, zvláště bohatý na sušinu. Jako vrstvový lak je vhodný jak pro základní, tak i pro vrchní lakování.
Jasně bezbarvý, řídce tekutý, vysoce lesklý a dobře leštitelný. Jako vrstvový lak je vhodný jak pro základní tak i pro vrchní lakování. Je konformní s evropskou směrnicí o snížení emisí v ovzduší VOC Decopaint.
Lakovaná plocha je pak odolná vodě, oleji, tuku, špíně, alkoholickým nápojům, různým rozpouštědlům, tuši, ředěným kyselinám a louhům. Pro lakování povrchu dřevěného nábytku všeho druhu a souvisejících dílců, dveří, obkladů stěn v interiéru se zvláště vysokou odolností povrchu (např. v laboratořích, lékárnách, školách apod.).
Pár našich rad a zkušeností s lakem DD-Hochglanzlack:
• Postupujte podle příslušnýchtechnických listů.
• Dřeviny bohaté na smolu vymyjte odsmolovačemEntharzer 499.
• Před použitím lak DD-Hochglanzlack i tvrdidlo DD-Härter für Hochglanzlackvelmi dobře rozmíchejte. Poté smíchejte v čisté nádobě odměřené množství laku s odměřeným množstvím tvrdidla a opět dobře promíchejte.
• Podklad určený k opracování musí být pevný, únosný, suchý, čistý beze špíny, oleje, tuku a zbavený brusného prachu.
• Tuky, oleje nebo vosky odstraňte ředidlem Nitro-Verdünnung 790.
• Bezprostředně po každém mezibrusu musí proběhnout následující krok v povrchové úpravě.
• Lakovaná plocha je odolná vodě, oleji, tuku, špíně, alkoholickým nápojům, různým rozpouštědlům, tuši, ředěným kyselinám a louhům.
• DD-Hochglanzlack se používá jako speciální uzavírací základ pro izolaci exotických dřevin.
• K moření jsou vhodná všechna mořidla CLOU (kromě voskových mořidel Wachsbeize). Předpokladem je, že se mořidlo bude zpracovávat a bude zasychat podle příslušného předepsaného pracovního postupu.
• Mořené plochy nebruste.
Jak je pro DD-laky typické, ani DD-Hochglanzlack neodolává žloutnutí. Z tohoto důvodu se nemá používat pro bílé, světle šedé nebo pestré barevné odstíny.
Pro další zpracování lak zasychá na prach po 2 hodinách, k dalšímu přelakování je připravený po 8-10 hodinách. Po schnutí trvajícím nejméně 3-4 dny při dobré cirkulaci a výměně vzduchu je lakování vytvrzené pro stohování nebo montování. Úplného proschnutí a nejvyšší chemické odolnosti lakovaného povrchu bude dosaženo po 14 dnech.
Technický list výrobku a návod ke zpracování laku DD-Hochglanzlack ZDEke stažení.