Vápenný dub, to jsou bíle zvýrazněné póry dubového dřeva
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
Novinky
13.04.2023
Zahradní nábytek chce po zimě zpět svůj svěží vzhled
Váš zahradní nábytek má možná šedý vzhled vlivem působení vody z povětrnostních srážek a nemá už tak příjemně hladký povrch jako dřív. Připravte ho ... číst celé
30.07.2022
Vítáme Vás
Jsme rádi, že jste naštívili naše stránky! ☺   Pokud byste na nich něčemu nerozuměli, nebo se chtěli na něco zeptat, můžete nás kontaktovat na e-mai... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
03.04.2023
Renovace zahradního nábytku z tvrdého dřeva
Čistič Teak-Reiniger a olej Teaköl se používají k čištění a ošetřování surových (nový nábytek) i olejovaných tvrdých dřev. Čistič i olej jsou spolu op... číst celé
03.04.2023
Renovace pivního párty setu
Přicházejí teplé jarní dny a s nimi chuť posadit se k dobrému pivu nebo k jídlu a pití venku. Můžeme však naše hosty posadit na tak opotřebované lavic... číst celé
05.01.2023
Jakým nátěrem ošetřit dřevo dubu v exteriéru
Článek kolektivu autorů pojednává o aplikaci povrchových úprav na dubové dřevo vystavené v exteriéru. Jedná se o problematickou dřevinu vzhledem k neh... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Vápenný dub, to jsou bíle zvýrazněné póry dubového dřeva
27.03.2019

Vápenný dub, to jsou bíle zvýrazněné póry dubového dřeva

A) Systém na bázi nitrokombinační

1. Příprava a moření povrchu dřeva

Nejlépe vhodné dřevo pro použití systému vápenného dubu je dubové nebo jasanové dřevo s hlubokými póry. Vymáčené, přebroušené a prachu zbavené plochy dřeva lze podle přání nejdříve namořit. Po dobrém zaschnutí mořidla následuje základování.

2. Základování

Zvláště u mořených ploch lze doporučit základování ve dvou vrstvách (ne sytě) např. rychlobrusným základem Schnellschliffgrund CLOU 300. Po zaschnutí základu následuje lehké přebroušení a odstranění prachu.


3. Probarvení pórů (bílé)

Postupně po dávkách se bílá pigmentová "vápenná" pasta CLOU Kalkpaste weiss vtírá plynule hrubým bavlněným tampónem napříč k vláknům struktury dřeva do otevřených pórů. Přebytek bílé pasty se po 30 minutách z povrchu co nejlépe odstraní tak, aby pasta zůstala pouze uvnitř pórů, v prohlubních a uvnitř rohů profilovaných dílců. Takže se musí zbylá pigmentová pasta uchycená mimo póry ručním broušením papírem zrnitosti 240 nabaleným na špalíku beze zbytku ale velmi opatrně odstranit a celá  plocha se musí zbavit prachu. V koutech a na profilovaných místech s výhodou použijete brusné rouno. Pakliže potřebujete vápennou pastu naředit, použijete čistou vodu. Po zaschnutí (v rozmezí 20 minut a nejpozději až 6 hodin) musíte patinovanou plochu bez mezibrusu přelakovat, pauza delší než 6 hodinvede ke snížení přilnavosti vrchní lakové vrstvy.

4. Vrchní lak

Jako vrchní lak v tomto systému doporučujeme použít nitrolaky CLOU.

B) Systém na bázi polyuretanové

Pro vytvoření barevného povrchu s bílými póry ve dřevě použijete následující systém při využití laků CLOUCRYL:

1. Všechny opracovávané plochy dřeva musejí být úplně suché, zbavené tuků, špíny a brusného prachu.

2. Základujte 1–2x (ne sytě) lakem CLOUCRYL (dodržujte, prosím, příslušný technický list s návodem na zpracování bezbarvých laků CLOUCRYL)

3. Po dokonalém zaschnutí základu plochu lehce přebruste brusivem o zrnitosti 280 ve směru struktury dřeva a odstraňte prach.

4. Probarvení pórů do bílého odstínu pigmentovou pastou proveďte stejným postupem, jak je popsáno v předchozím systému na bázi nitrokombinační.

5. Vrchní lak použijte podle požadovaného konečného efektu – CLOUCRYL bezbarvý lak lesklý nebo hedvábně lesklý nebo hedvábně matný nebo matný.

Dodržujte, prosím, při práci návody ke zpracování jednotlivých výrobků.

Také v systému vodou ředitelných laků budete postupovat podobným způsobem, opět zvolíte vodou ředitelnou bílou pigmentovou vápennou pastu CLOU Kalkpaste weiss.

Výše uvedené informace mají a mohou jen nezávazně poradit. Jednotlivé pracovní kroky se musejí upravit podle daných podmínek.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Tápete? Zavolejte.

377 441 961 pevná linka

776 052 085 mobil

CLOU Bohemia s.r.o.
IČ: 25209051 

DIČ: CZ25209051

Radyňská 16, 326 00 Plzeň
clou@clou.cz

Logo
2021 CLOU Bohemia s.r.o.